Grupy parafialne

apostolstwoindeksApostolstwo Dobrej Śmierci – opiekun ks. Franciszek Zając

Grupa liczy 45 osób, spotkania odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj w trzeci czwartek miesiąca. O godzinie 18.00 jest msza św. a po niej spotkanie w salkach.

Tu znajdziesz więcej informacji: Apostolstwo Dobrej Śmierci

 

 

 

 

 

krągindeksKrąg Biblijny – opiekun ks. Michał Kosek.

W każdą drugą środę miesiąca, po Mszy wieczornej, podczas spotkania Kręgu Biblijnego staramy się wspólnie odpowiedzieć na  wezwanie Św. Jana Pawła II, pragnąc, by rozważane Słowo prowadziło nas do ciągłego, radosnego odkrywania w codziennym życiu znaków Bożej miłości.

Św. Jan Paweł II mówił: „Pismo Święte jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i jak najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą i stwórczą moc. 

Umiejętność czytania Pisma Świętego ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego. Jest pierwszym krokiem na drodze, której następne etapy to medytacja i z kolei modlitwa w ścisłym sensie tego słowa. Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce”. 

krąg422669-352x500

 

 

 

Roman Brandstaetter – Krąg Biblijny

 

 

 

 

 

 

 

sneindeksSzkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego – opiekun ks. Mirosław Pelc

Jesteśmy knurowską filią wspólnoty SNE (skrót pełnej nazwy), której centrala mieści się w Gliwicach w parafii Chrystusa Króla. Jak sama nasza nazwa podpowiada, chcemy ewangelizować  tak, jak nakazał nam Zmartwychwstały Jezus – „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28;19). Wierzymy, że miasto, w którym żyjemy, praca, którą mamy, domy i rodziny, które są nam bliskie, to miejsca naszego działania i świadczenia. Chcemy więc również sami uczyć się życia Ewangelią i życia z Bogiem, by potem móc nauczać innych.

Spotykamy się na wspólnej modlitwie, rozmowie i dzieleniu się Słowem w każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej (około 18.45) w salkach parafialnych. Raz w miesiącu odbywa się także wspólnotowa Msza św. (wtorek, godzina 18.00). Czy chcesz poznać Jezusa ? Chcesz dowiedzieć się kim dla Niego jesteś ? Ile znaczysz w Jego oczach ? Jakie ma dla Ciebie obietnice ? Czy chcesz doświadczyć uzdrowienia i przełomu w swoim życiu ? Zapraszamy ! Przyjdź, dotknij, zobacz, posmakuj Bożej obecności i zakochaj się.

Tu znajdziesz więcej informacji:

Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego

 

 

 

 

światłołlindeksOaza młodzieżowa, czyli Ruch Światło – Życie – opiekun ks. Michał Kosek.

Nasza wspólnota została założona przez polskiego księdza – Franciszka Blachnickiego w latach 50`. Początkowo skierowana była do ministrantów, jednak z upływem lat objęła swoim zasięgiem całą młodzież, czy to związaną z Kościołem od najmłodszych lat czy też poszukującą swojego miejsca na Ziemi. Obecnie Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i stanu: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny (w tak zwanym Domowym Kościele/Oazie Rodzin). Celem Ruchu Światło – Życie jest formowanie dojrzałych chrześcijan, świadomych swojej wiary i gotowych do służby w Kościele.

            Od kilkunastu lat Ruch Światło-Życie działa także poza Polską: w Bułgarii, Brazylii, na Słowacji, Litwie, w Czechach, Niemczech, Austrii, na Białorusi, Ukrainie i na Łotwie, od 2006 roku w Irlandii i Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Kanadzie.

Aktualnie działa w ponad 30 krajach, co czyni go ruchem międzynarodowym.

Jak wygląda życie w takiej wspólnocie?

            Spotykamy się w każdy piątek. Nasze spotkanie rozpoczynamy Msza Świętą w kościele o 18, na której staramy się podejmować różne posługi, takie jak czytanie czytań, śpiewanie psalmu czy niesienie darów. Po Mszy udajemy się na salki, gdzie na spotkaniach w małych grupach dzielimy się swoim przeżywaniem wiary, rozważamy Pismo Święte i uczymy się jak światło (tj. Słowo Boże) wcielać w nasze życie (stąd nazwa: Ruch Światło – Życie). Małe grupy tworzone są ze względu na wiek uczestników lub „staż” we wspólnocie. Istotnym elementem Ruchu są wakacyjne rekolekcje, które również dzielą się na stopnie. Grupy w parafii tworzone są na podstawie odbycia rekolekcji poszczególnych stopni przez uczestników. Po spotkaniu w małej grupie wszyscy razem uczestniczymy w spotkaniu ogólnym, które może przybierać różne formy: konferencji, dyskusji, rozmowy z gościem lub wszelką inną, zależną od inwencji prowadzącego 🙂

            4 razy w roku spotykamy się także na Dniach Wspólnoty z oazami z naszego dekanatu (tzn. z Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej z Knurowa, wspólnotą z Paniówek oraz Przyszowic). Dzielimy się tam swoimi doświadczeniami i razem świętujemy (a także jemy różne pyszności przygotowane przez gospodarzy :)).

            Dla kogo jest Ruch Światło – Życie? Dla każdego! Jesteśmy otwarci na młodzież poszukującą swojego miejsca, mającą wiele pytań i pragnącą zmieniać swoje życie. Zapraszamy osoby od 12 roku życia. Znajdzie się miejsce i dla młodszych i dla starszych (licealistów a nawet studentów).

            Co daje Ruch Światło – Życie? Nowe spojrzenie na Kościół i wiarę. Jest szkołą modlitwy. Otwiera oczy i serce. Jest to także miejsce budowania prawdziwych relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku i miłości, których uczy Jezus.

Jeśli niewiele z tego zrozumiałeś i nadal nie wiesz co to właściwie jest ta oaza, to przyjdź i się przekonaj 🙂

Zapraszamy na naszego facebooka: https://www.facebook.com/OazauCyrylaiMetodego/?notif_t=fbpage_fan_invite&notif_id=1504733547034594

Znalezione obrazy dla zapytania dmakMinistranci – opiekun ks. Mirosław Pelc.

Strona internetowa