Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2016 – 14.08.2016

19 Niedziela Zwykła


Chrześcijaństwo jest dla nas wielką szansą, ale także niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. To ewangeliczny program na życie, którego cel wyznaczył Bóg, a środki do niego prowadzące dobieramy dzięki wolności i rozumowi oświecanemu przez Ducha Świętego. „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” – mówi Chrystus do uczniów. Dar życia, otrzymane talenty, a przede wszystkim ofiara Odkupiciela są dla nas wezwaniem do służby. One podnoszą nasze człowieczeństwo i potwierdzają naszą godność dzieci Bożych.


Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ.


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. III Zakon Św. Franciszka zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30 w salkach.
 3. Żegnamy siostry: Świętosławę, Sodalis i Łucję, odchodzące z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 4. W sobotę Dzień Fatimski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 00 a po niej różaniec i procesja ze świecami. Proszę przynieść ze sobą świece. Okapniki z tekstem pieśni fatimskiej są do nabycia w zakrystii.
 5. W miesiącu sierpniu zachęcamy do trzeźwości i abstynencji w związku z tym można się wpisać do księgi trzeźwości, która jest wyłożona z tyłu kościoła na stoliku.
 6. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 10 do 12 i od 16 do 17, w sobotę od 17.
 7. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 8. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 9. Dzień knurowski na Jasnej Górze 9.08 (wtorek). O godz. 11.00 Msza św., o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Wyjazd zapisanych uczestników we wtorek o godz. 8.00 z parkingu przy Ratuszu.
 10. Wyjazd na Górę św. Anny w dniach od 12 do 14 sierpnia. Koszt 80 zł. zapisy w zakrystii.
 11. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. przypada w tym roku 21 sierpnia zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.
 12. Chcielibyśmy przygotować wystawę, której celem jest dziękczynienie Bogu za dar życia i świadectwo szacunku dla życia człowieka w okresie prenatalnym. Szczegóły w gablotce.
 13. 100 lecie objawień w Fatimie przypada w przyszłym roku. W związku z tym planujemy zorganizowanie pielgrzymki po Sanktuariach Maryjnych Europy (Francja, Hiszpania, Portugalia). Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii (remont dachu).

Życie jest mostem, przejdź, ale nie buduj na nim swojego mieszkania.

św. Katarzyna Sieneńska