Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2016 – 07.08.2016

18 Niedziela Zwykła


Podczas Mszy świętej gromadzimy się wokół ołtarza, świadomi największego skarbu, jaki otrzymaliśmy od Boga. Właściwa hierarchia wartości porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. Warto posłuchać św. Pawła i „przyoblec się w nowego człowieka”, oświeconego mądrością płynącą z Ewangelii oraz karmiącego się pokarmem duchowym. Pan zawczasu napomina swoich słuchaczy: „Uważajcie i strzeżcie się chciwości”. Zabiegajmy więc o te bogactwa, które są zadatkiem życia wiecznego.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (schody, główne wejście).


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. W miesiącu sierpniu zachęcamy do trzeźwości i abstynencji w związku z tym można się wpisać do księgi trzeźwości, która jest wyłożona z tyłu kościoła na stoliku.
 3. We wtorek 2 sierpnia przypada odpust porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny odwiedzając kościół parafialny i odmawiając „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu czyli stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do grzechu i przyjęcie komunii św.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę do południa. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
 6. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 10 do 12 i od 16 do 17, w sobotę od 17.
 7. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 8. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 9. W sobotę 6 sierpnia wyrusza Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od g. 6.15 składanie bagażów na parkingu przy probostwie. O g. 7.00 Msza św. w intencji pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne przedpielgrzymkowe we wtorek o g. 18.45 w salkach.
 10. Dzień knurowski na Jasnej Górze 9.08 (wtorek). O godz. 11.00 Msza św., o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Będzie organizowany wyjazd autokarem, zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii. Osoby zapisane na pieszą pielgrzymkę proszone są o uzupełnienie danych osobowych, oraz uregulowanie płatności. Zalecki za żywych i zmarłych, które będą omadlane w czasie pieszej pielgrzymki do Częstochowy można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Wyjazd na Górę św. Anny w dniach od 12 do 14 sierpnia. Koszt 80 zł. zapisy w zakrystii.
 12. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. przypada w tym roku 21 sierpnia zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.
 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ.

Jeśli gromadzisz bogactwa jak skarb, one kradną ci duszę.

papież Franciszek