Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2016 – 31.07.2016

17 Niedziela Zwykła


Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bardzo często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych i karanie złych, bez możliwości odwołania od wyroku. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (remont dachu).


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 10,00 do 12,00 oraz od 16,00 do 18,00 w sobotę od 17,00 – 18,00.
 3. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy święcili pojazdy (samochody, rowery, motocykle i wszelkie inne).
 4. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 5. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 6. Wyjazd do Turzy Śl. Na noc pokuty i wynagrodzenia w piątek 29.07 o 17.30 z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.
 7. Dzień knurowski na Jasnej Górze08 (wtorek). O godz. 11.00 Msza św., o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Będzie organizowany wyjazd autokarem, zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii. Osoby zapisane na pieszą pielgrzymkę proszone są o uzupełnienie danych osobowych, oraz uregulowanie płatności. Zalecki za żywych i zmarłych, które będą omadlane w czasie pieszej pielgrzymki do Częstochowy można składać w zakrystii.
 8. Pielgrzymka na Górę św. Anny w dniach od 12 do 14 sierpnia. Koszt 80 zł. zapisy w zakrystii.
 9. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. przypada w tym roku 21 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.
 10. Pielgrzymka do Wilna z racji Jubileuszu Miłosierdzia odbędzie się w dniach od 23 do 25.09. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej.
 11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania parafialnego dnia w ramach ŚDM. Za przygotowane dania, ciasta, pomoc fizyczną i materialną. Bóg zapłać piekarni „Promny”, siostrom zakonnym, Państwowej Straży Pożarnej i panu Prezydentowi Miasta Knurów za przyjęcie młodzieży w ramach gry terenowej. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i rodzinom przyjmującym naszych gości. Bóg zapłać też tym, którzy wyrazili gotowość przyjęcia gości, ale nie było ich tyle ile miało być dlatego nie wszyscy mogli okazać swoją gościnność, ale liczą się chęci.
 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (schody).

W dobrej pamięci wciąż kwitną kwiaty pięknych wspomnień

przysłowie niemieckie