Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2016 – 24.07.2016

16 Niedziela Zwykła


Kiedy słyszymy o apostolstwie i powołaniu do świętości, przychodzą nam na myśl męczennicy za wiarę, wielcy kaznodzieje, asceci. Wydaje się że życie w rodzinie, zabieganie o sprawy doczesne wyklucza apostolstwo i świętość. Tymczasem „potrzeba niewiele albo tylko jednego”. Żyjemy aktywnie, czynimy wiele, ale nic nie powinno przesłaniać nam Boga. Niech jedynym powodem naszych działań będzie miłość do Boga i bliźniego! Relacjami kształtowanymi w miłości, wzajemną uwagą i troską, wreszcie dobrze wykonywaną pracą nie tylko można, ale i trzeba się modlić.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (remont dachu).


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 10 do 12 i od 16 do 17, w sobotę od 17.
 3. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcili pojazdy (samochody, rowery, motocykle i wszelkie inne).
 4. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 5. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 6. Podpisy w obronie niedzieli jako dnia bez pracy można złożyć dzisiaj po każdej Mszy na kartkach, które są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. W tygodniu też po każdej Mszy będzie taka możliwość. Podpisy można też składać w kancelarii parafialnej.
 7. ADŚ zaprasza 21.07 w czwartek o godz. 17.30 na różaniec do 7 boleści a potem na Mszę św.
 8. Wyjazd do Turzy Śl. w piątek 29.07 o 17.30 z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.
 9. Dzień knurowski na Jasnej Górze 9.08 (wtorek). O godz. 11.00 Msza św., o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Będzie organizowany wyjazd autokarem, zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii.
 10. Zalecki za żywych i zmarłych, które będą omadlane w czasie pieszej pielgrzymki do Częstochowy można składać w zakrystii.
 11. Wyjazd na Górę św. Anny w dniach od 12 do 14 sierpnia. Koszt 80 zł. zapisy w zakrystii.
 12. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. przypada w tym roku 21 sierpnia zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.
 13. Pielgrzymka do Wilna z racji Jubileuszu Miłosierdzia odbędzie się w dniach od 23 do 25.09. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej
 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (remont dachu).

„Moje zmartwienia nie mogą wyjść poza ten dzień. O jutrze pomyśli Opatrzność.

św. Jan XXIII