Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2016 – 17.07.2016

15 Niedziela Zwykła


Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w filozoficzne dywagacje i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii.


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 10 do 12 i od 16 do 17, w sobotę od 17.
 3. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 4. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 5. Podpisy w obronie niedzieli jako dnia bez pracy można złożyć dzisiaj po każdej Mszy na kartkach, które są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. W tygodniu też po każdej Mszy będzie taka możliwość. Podpisy można też składać w kancelarii parafialnej.
 6. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w poniedziałek o 16.30 w salkach katechetycznych.
 7. Dzień Fatimski w środę o 18.00 Msza św. po niej nabożeństwo z procesją. W tym dniu przypada także rocznica poświęcenia naszego kościoła.
 8. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych świętych patronów w czwartek po Mszy porannej i przed wieczorną.
 9. Dzień knurowski na Jasnej Górze 9.08 (wtorek). O godz. 11.00 Msza św., o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Będzie organizowany wyjazd autokarem, zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii.
 10. Zalecki za żywych i zmarłych, które będą omadlane w czasie pieszej pielgrzymki do Częstochowy można składać w zakrystii.
 11. Wyjazd na Górę św. Anny w dniach od 12 do 14 sierpnia. Koszt 80 zł. zapisy w zakrystii.
 12. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. przypada w tym roku 21 sierpnia zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.
 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (remont dachu).

„Bezczynność jest wrogiem duszy.

św. Benedykt