Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2016 – 10.07.2016

14 Niedziela Zwykła


Radujmy się, bliskie jest królestwa Boże. Radujmy się. Bóg jest z nami, nie musimy się niczego lękać. Radujmy się, bo nasze imiona zapisane są w niebie. Dzisiejsza liturgia wzywa do radości i wychwalania Boga za Jego dzieła. W Ewangelii usłyszymy o siedemdziesięciu dwóch, którzy wrócili      z radością, choć Jezus posłał ich jak owce między wilki. Wszelkie niepokoje i trudności możemy oddać Panu podczas Mszy św. i radować się Jego bliską obecnością.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby Śląskiego Seminarium Duchownego.


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. Ogólnopolska pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem na Jasną Górę w środę 6 lipca.
 3. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu i w sobotę od 17,00.
 4. Spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów ŚDM w poniedziałek 18.07 o godz. 18.00.
 5. W ramach ŚDM jest też organizowany tzw. Dzień parafialny w ramach, którego podejmiemy młodzież obiadem na farskim ogrodzie. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji (przygotowując np. bigos itp.) proszone są o zapisywanie się w zakrystii.
 6. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w przyszłą niedzaielę,10.07 zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu 25 zł.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 9,00 – 18,00. Okazja do spowiedzi od 10,00 – 12,00 oraz od 15,00 – 18,oo.
 8. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 9. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 10. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 6 do 9 sierpnia, zapisy do 4. VII w kancelarii.
 11. W kancelarii Można zamawiać intencje Mszy św. do odprawienia przez księży w czasie urlopów.
 12. Podpisy w obronie niedzieli jako dnia bez pracy można złożyć dzisiaj po każdej Mszy na kartkach, które są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. W tygodniu też po każdej Mszy będzie taka możliwość. Podpisy można też składać w kancelarii parafialnej,
 13. Dziś od 8,30 – 13,30 przy salkach trwa akcja honorowego oddawania krwi. Więcej szczegółów w gablotce.
 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 


„Rzadko myślimy o tym, co mamy, lecz zawsze o tym, czego nam brak.

Arthur Schopenhauer