Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2016 – 03.07.2016

13 Niedziela Zwykła


Bóg Ojciec, powołując nas do życia, zaopatrzył nas w przeróżne talenty. Przygotował dla każdego człowieka jedyną i niepowtarzalną drogę; jeśli nią pójdziemy, odnajdziemy satysfakcję i szczęście. Bóg jednak nie narzuca nam swego planu. Kieruje do nas zaproszenie i cierpliwie czeka na naszą odpowiedź. Sam jest wierny i oczekuje wierności także od nas. Obyśmy decyzję pójścia za Nim potraktowali na serio, jako zobowiązanie na całe życie. Nie oglądajmy się w życiu wstecz, ale kroczmy odważnie drogą przygotowaną przez Pana.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii.


 1.  Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16,00.
 2. Ogólnopolska Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem na Jasną Górę w środę 6 lipca.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 4. Spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów ŚDM w poniedziałek 18.07 o godz. 18.00.
 5. W ramach ŚDM jest też organizowany tzw. Dzień parafialny w ramach, którego podejmiemy młodzież obiadem na farskim ogrodzie. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji (przygotowując np. bigos itp.) proszone są o zapisywanie się w zakrystii.
 6. Kolonie charytatywne organizowane przez parafię potrwają od 27.06 do 4.07. Bierze w nich udział 49 dzieci. Bardzo dziękuję tym, którzy wzięli udział w Balu Charytatywny wspomagając w ten sposób wyjazd dzieci na kolonie. Bóg zapłać też wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.
 7. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach dopołudniowych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.
 8. Noc pokuty i czuwania w Turzy Śl. wyjazd w środę 29.06 0 godz. 17.30 parking przy ratuszu.
 9. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 10.07 zapisy w zakrystii.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 9,00 – 18,00. Okazja do spowiedzi od 10,00 – 12,00 oraz od 15,00 – 18,oo.
 11. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje będzie udzielane po każdej Mszy św.
 12. Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. niedzielnych od 3 lipca do 28 sierpnia. W tym okresie nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00.
 13. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 6 do 9 sierpnia, zapisy do 4. VII w kancelarii.
 14. W kancelarii Można zamawiać intencje Mszy św. do odprawienia przez księży w czasie urlopów.
 15. Podpisy w obronie niedzieli jako dnia bez pracy można złożyć dzisiaj po każdej Mszy na kartkach, które są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. W tygodniu też po każdej Mszy będzie taka możliwość. Podpisy można też składać w kancelarii parafialnej.
 16. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza Św. z okazji 25 – lecia poświęcenia szybu III im Jan. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie pracowników naszej kopalni. Mszy Św. przewodniczyć będzie prawdopodobnie ks. arcybiskup Damian Zimoń.
 17. W przyszłą niedzielę od 8,30 – 13,30 przy salkach akcja honorowego oddawania krwi. Więcej szczegółów w gablotce.
 18. Obchody liturgiczne tygodnia: środa – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 19. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta 29.06 to tzw. Świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszła niedzielę na potrzeby WŚSD.

 


„Dzieci nie można nauczyć miłości: trzeba im ją pokazać.

Konfucjusz