Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2016 – 05.06.2016

9 Niedziela Zwykła


„Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie” – te słowa setnika na zawsze wpisano do liturgii. Zadziwia to, że uczymy się pokory i właściwej postawy wobec Pana Jezusa od kogoś obcego, kto nie był Jego uczniem, a w dodatku nie był Żydem, ale rzymskim żołnierzem. Okazuje się, że działanie łaski nie ogranicza się do tego, co poświęcone, kościelne albo po prostu „nasze”. Boga i Jego łaskę przyzywa jedynie autentyczna pokora.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii (schody i główne wejście do kościoła)


 1. Nabożeństwo majowe połączone z procesją (oktawa Bożego Ciała) dzisiaj o 16,00 a w poniedziałek i wtorek o 17.30. od 1 czerwca tj. od środy do piątku włącznie Oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy wieczornej.
 2. Dzisiaj o godz. 17.30 wyjazd na noc pokuty w Turzy Śl. Zapisy w zakrystii.
 3. Młodzież z naszego liceum, przed kościołem organizuje kiermasz książek – każdą można wziąć składając dobrowolną ofiarę, przeznaczoną później na upominki z okazji dnia dziecka, dla podopiecznych hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
 4. Mszy szkolna w piątek o 16.30 od 16 okazja do spowiedzi dla dzieci po wczesnej komunii i dla uczniów klas II i III.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.
 6. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Dzień skupienia dla Róż Różańcowych w sobotę 4.06 o godz. 15.00 w naszym kościele. W programie konferencja, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św., kawa w ogrodzie.
 8. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 6 do 9 sierpnia, zapisy i szczegóły w kancelarii.
 9. Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Marii Vianney w Mzykach i do Leśniowa odbędzie się 18.06. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej.
 10. Chór „Slavica Musa” zaprasza na koncert w przyszłą niedzielę o 17.30 w naszym kościele.
 11. W Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia wierni mogą zyskać odpust za każdym razem, gdy odbędą pielgrzymkę do drzwi świętych. Dlatego w parafiach archidiecezji katowickiej można otrzymać specjalny paszport pielgrzyma, w którym zostało wymienionych dwadzieścia sześć kościołów jubileuszowych. Paszport to rozkładana ulotka ze zdjęciami, adresami, stronami internetowymi bazylik, sanktuariów, kościołów i innych miejsc sakralnych, w których są Bramy Miłosierdzia. Zawiera on też miejsca na pieczątki z kościołów jubileuszowych. Pielgrzymując do nich należy wypełnić paszport pieczątkami i do 20 listopada 2016 roku dostarczyć do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego katowickiej kurii. Spośród właścicieli wylosowany zostanie zwycięzca, który razem z osobą towarzyszącą w 2017 r. całkowicie za darmo poleci do Rzymu. Zachęcam do wzięcia udziału w tej inicjatywie, by lepiej przeżyć Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.
 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji

 


„Bądź cierpliwym i dzielnym człowiekiem. Przyjdzie dla ciebie pocieszenie w swoim czasie.”

Tomasz z Kempis