Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2016 – 29.05.2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy


„Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy, ponieważ dotykamy jej zaledwie „opuszkiem” wiary; wielbimy, ponieważ przeczuwamy, że wciąż pozostajemy zanurzeni w miłości Trzech. Wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy sercem prostym, które nie będzie nawet próbować przelewać muszelką oceanu. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: “Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii (schody i główne wejście do kościoła)


 1. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj młodzież oazowa będzie rozprowadzała książki o św. Ricie (w związku z tym, że 22.05 przypada jej wspomnienie). Dochód ze sprzedaży przeznaczony Będzina rekolekcje.
 3. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16,00 w kościele i na „farskich polach” też o 16.00.
 4. Czcicieli św. Rity zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.
 5. W Środę o godz. 18 będzie odprawiona Msza św. wigilii Bożego Ciała.
 6. Boże Ciało w tym roku rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9 na boisku Szkoły Podstawowej nr 2. Po Mszy przejdziemy w procesji ul. Wilsona i Rakoniewskiego. Na zakończenie będzie odprawiona Msza św. w kaplicy na cmentarzu. Będzie też podstawiony autobus, który po procesji odwiezie starszych i potrzebujących na parking przy kościele. Zachęcamy wszystkich parafian by ustroili okna swoich domów (nie tylko na trasie procesji). Dzieci w strojach komunijnych zapraszamy do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie oktawy.
 7. Z okazji Dnia Matki zapraszamy wszystkie kobiety na nabożeństwo majowe w czwartek o 16, po nabożeństwie spotkanie na farskim ogrodzie.
 8. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej w przyszłą niedzielę. Chętnych na wyjazd autokarem zachęcamy żeby zapisali się w kancelarii do środy. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 wyjazd na noc pokuty w Turzy Śl. Zapisy w zakrystii.
 10. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 6 do 9 sierpnia, zapisy i szczegóły w kancelarii.
 11. Do końca maja w kancelarii można się zapisywać na wyjazd do Krakowa na ŚDM.
 12. W piątek najbliższy nie ma Mszy szkolnej o 16.30.
 13. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.30 w salkach.
 14. Oktawa Bożego Ciała z procesją Teoforyczną dookoła kościoła od piątku o godz. 17.30.
 15. Młodzież z naszego liceum w przyszłą niedzielę po Mszach Św. , przed kościołem zorganizuje kiermasz książek – każdą będzie można wziąć składając dobrowolną ofiarę, przeznaczoną później na upominki z okazji dnia dziecka, dla podopiecznych hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
 16. Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Vianey w Mzykach i do Leśniowa odbędzie się 18.06. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej.
 17. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii (schody  przy bocznych wejściach i główne wejście do kościoła

 


„Ktokolwiek będzie spożywał ten chleb, będzie żył na wieki.”

J 6,51b