Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2016 – 22.05.2016

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


Wszyscy zrozumieli przesłanie Apostołów, obcy i przybysze, ponieważ przemówili oni ludzkim językiem, budząc tęsknotę ukrytą w sercu człowieka. Nie potrzeba więcej, jak tylko odkryć, że Bóg kocha, i odpowiedzieć na tę miłość. Cud, który się dokonał w dniu zesłania Ducha Świętego, polegał na tym, że każdy usłyszał w swoim sercu głos samego Boga. W tym Głosie ma źródło tajemnica jedności. Upragniony przez wszystkich pokój będzie możliwy, gdy odwołamy się do naszego serca i przemówimy do siebie ludzkim językiem.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii (schody i główne wejście do kościoła)


 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16,00 serdecznie zapraszamy. W tygodniu majowe o godz.. 17.30 Dodatkowo w przyszłą niedzielę na „Farskich Polach” o 16,oo.
 2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie do salek katechetycznych w czwartek 19.05 po Mszy wieczorne i na Dzień Skupienia, który odbędzie si w sobotę, 21.05 w Turzy Śl. Zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy Ratuszu.
 4. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas V.
 5. Boże Ciało w tym roku rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9 na boisku Szkoły Podstawowej nr 2. Po Mszy przejdziemy w procesji ul. Wilsona i Rakoniewskiego. Na zakończenie będzie odprawiona Msza św. w kaplicy na cmentarzu. Będzie też podstawiony autobus, który po procesji odwiezie starszych i potrzebujących na parking przy kościele. Wszystkich zainteresowanych budową ołtarzy na tej trasie a zwłaszcza mieszkańców ulic: Wilsona, Rakoniewskiego i Ustronie Leśne, zapraszamy na spotkanie w czwartek 19.05 po Mszy wieczornej na probostwo.
 6. Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 22 maja br     w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Zgłoszenia i  szczegóły w kancelarii.
 7. Nauczycieli Szkół i Przedszkoli, Katechetki, Nauczycieli Emerytów i Rencistów zapraszamy do udziału w Dniu Skupienia, w czwartek 19 maja br. w parafii NMP Królowej Świata         w Szczygłowicach. W ramach Dnia Skupienia o godz. 17.00 Msza św., po Mszy  spotkanie w salce.
 8. Osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego prosimy na spotkanie w sobotę o 16,00 w salce katechetycznej.
 9. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej przypada w tym roku 29 maja. Chcemy się na nią wybrać autokarem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzała książki o św. Ricie (w związku z tym, że 22.05 przypada jej wspomnienie). Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rekolekcje.
 11. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 6 do 9 sierpnia, zapisy i szczegóły w kancelarii.
 12. Można się zapisywać na zorganizowany wyjazd do Krakowa na ŚDM. Zapisy w kancelarii do końca maja.
 13. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19,00 do salek katechetycznych.
 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii (schody przy bocznych wejściach i główne wejście do kościoła)

 


„Chrystus nie chce tych, co Go podziwiają, ale tych, co Go naśladują.”

Soren Kierkegaard