Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2016 – 15.05.2016

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii (schody i główne wejście do kościoła)


 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16,00 serdecznie zapraszamy. W tygodniu majowe o godz.. 17.30
 2. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz.16 do salek katechetycznych.
 3. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej.
 4. Nabożeństwo Fatimskie w piątek Msza o godz. 18 po niej różaniec i procesja.
 5. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas IV.
 6. II Pielgrzymka Biegowa Knurów – Jasna Góra wyruszy z naszej parafii 14 (sobota) po Mszy o godz. 7.00. W Częstochowie będzie Dzień knurowski. Zapisy na autokar przyjmujemy w kancelarii.
 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych świętych patronów sobotę po Mszy porannej i w ramach majowego.
 8. Adoracja uwielbieniowa w wigilię Zesłania Ducha Św. – sobota 14.05. o godz. 19 w kościele.
 9. Boże Ciało w tym roku rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9 na boisku Szkoły Podstawowej nr 2. Po Mszy przejdziemy w procesji ul. Wilsona i Rakoniewskiego. Na zakończenie będzie odprawiona Msza św. w kaplicy na cmentarzu. Będzie też podstawiony autobus, który po procesji odwiezie starszych i potrzebujących na parking przy kościele.
 10. Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na  wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 22 maja br w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Zgłoszenia i  szczegóły w kancelarii.
 11. Wszystkich Nauczycieli Szkół i Przedszkoli, Katechetki, Nauczycieli Emerytów i Rencistów zapraszamy do udziału w Dniu Skupienia, który odbędzie się w czwartek 19 maja br. w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Szczygłowicach. W ramach Dnia Skupienia o godz. 17.00 Msza św., po Mszy  spotkanie w salce przy probostwie.
 12. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej przypada w tym roku 29 maja. Chcemy się na nią wybrać autokarem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11,3o dzieci przystąpią do I Komunii św. Prosimy na tej Mszy św. zostawić miejsca w ławkach dla gości.
 14. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19,00 do salek katechetycznych.
 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii (schody  przy bocznych wejściach i główne wejście do kościoła)

 


„Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą.”

Św. Augustyn