Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2016 – 08.05.2016

6 Niedziela Wielkanocna


Zmartwychwstały Jezus wstępuje do Ojca i posyła Kościołowi Ducha Świętego. To misterium jest treścią całego Okresu Wielkanocnego. Duch Święty nieustannie aktualizuje tajemnicę Paschy Jezusa Chrystusa, czyli Jego odkupieńczej śmierci i zmartwychwstania. Kościół prowadzony przez Ducha Świętego oczekuje na powrót Chrystusa i objawienie się niebieskiego Jeruzalem, w którym każdy z nas ma przygotowane dla siebie miejsce.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD.


 1. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci wczesnokomunijnych dzisiaj o 16,00 serdecznie zapraszamy.
 2. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.. 30 a w niedziele o 16.00
 3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 00 a po niej na spotkanie w salkach katechetycznych.
 4. Dni modlitw o urodzaje noszące u nas nazwę Dni Krzyżowych przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. W roku miłosierdzia chcemy się na tej modlitwie spotykać o godz. 15.00 przy następujących krzyżach naszej parafii: w poniedziałek o godz. 15 przy ul. Wilsona; wtorek o godz. 15 przy ul. Dworcowej; środa o godz. 15 przy ul. Koziełka.
 5. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, królowej Polski przypada we wtorek. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji ojczyzny o godz.10.00.
 6. W tym tygodniu przezywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej komunii i uczniów klas III
 8. Żywy różaniec zaprasza w sobotę na Mszę o 00 a po niej spotkanie w salkach.
 9. Calvi Cantores – męski zespół wokalny obchodzi jubileusz 10 – cio lecia. Z tej okazji w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki sakralnej w ich wykonaniu. Serdecznie zapraszamy w sobotę 7.05 o godz. 19.00.
 10. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej przypada w tym roku       29 maja. Chcemy się na nią wybrać autokarem. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11,3o dzieci przystąpią do I Komunii św. Prosimy na tej Mszy św. zostawić miejsca w ławkach dla gości.
 12. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19,00 do salek.
 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii

 


„Czyż nie po to właśnie żyjemy, by nawzajem ułatwiać sobie życie?”

George Eliot