Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2016 – 17.04.2016

3 Niedziela Wielkanocna


Zmartwychwstały Jezus nie rozlicza Piotra z jego trzykrotnego wyparcia się Go wobec sług arcykapłana. Jedynie trzykrotnie pyta go o miłość. Upadek otworzył Piotrowi oczy na własną kruchość, a zarazem stał się dla niego okazją do poznania bezmiaru miłosierdzia Pana. Dlatego Piotr nie polegał już na sobie samym, lecz pozwalał się prowadzić Duchowi Świętemu, stając się zdolnym do prostego i odważnego świadczenia o Chrystusie, a w końcu do przyjęcia własnej krzyżowej śmierci. Bóg nie chce, abyśmy rozpamiętywali w nieskończoność swoje grzechy. Grzech powierzony Jego miłosierdziu staje się „błogosławioną winą”, która unaocznia nam naszą słabość i uczy nas polegania na Bogu.

 


Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o 16 serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 3. Nabożeństwo Fatimskie w środę o 18 Msza św., po niej różaniec.
 4. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w środę po nabożeństwie fatimskim.
 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych świętych patronów Cyryla i Metodego w czwartek po Mszy porannej i przed Mszą wieczorną.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 9 do 18. Okazja do spowiedzi od 10 do 12 i od 15 do 18.
 7. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja dopowiedzi dla uczniów klas V.
 8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.
 9. Zapisanych uczestników na pielgrzymkę do Pragi informujemy, że wyjazd będzie o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.
 10. Piesza pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 6 do 9 sierpnia.
 11. Dekanalne spotkanie rodzin, które zgłosiły się, aby gościć pielgrzymów na ŚDM odbędzie się 21 kwietnia o godz. 19.00 w kościele MB Częstochowskiej w Knurowie. Obecność choć 1 osoby z rodziny obowiązkowa.
 12. Dekanalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza młodzież na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad jezioro lednickie k. Gniezna. Wyjazd w dniach od 3-5 czerwca, koszt udziału 75 zł. Program wyjazdu i bliższe informacje na plakatach.
 13. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 14. W roku miłosierdzia rozpoczynamy cykl katechez Nowej Ewangelizacji, które poprowadzi neokatechumenat. Zapraszamy wszystkich parafian w poniedziałki i piątki o godz 19,00
 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

 


„Wiara mocna musi przejść przez próby. Wiara żywa musi ciągle wzrastać”

Benedykt XVI