Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2016 – 10.04.2016

2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego


Bóg jest samą Miłością. On potrafi jedynie kochać i przebaczać. Najdobitniej mówi nam o tym śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Od początku swego istnienia Kościół ma w gruncie rzeczy jedno tylko zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. I wcale nie jesteśmy w gorszej sytuacji niż Apostołowie, gdyż Chrystus jest realnie obecny w swoim Kościele. Możemy nie widząc, uwierzyć i dostąpić łaski miłosierdzia.


Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.


  1. Dzisiaj nie ma nieszporów. Zapraszamy  na „Wieczór Miłosierdzia” o godz. 17.30 w kościele. Rozpoczynamy też  peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Gdyby ktoś chciał się jeszcze włączyć w tę peregrynację może się zapisać w zakrystii.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 8.00. Po niej spotkanie w salkach.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w tym roku w poniedziałek 4.04. W tym dniu o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się msza św., podczas której będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły w gablotce przy wyjściu z kościoła i na ulotkach.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 9 do 18. Okazja do spowiedzi od 10 do 12 i od 15 do 18.
  6. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja dopowiedzi dla uczniów klas IV.
  7. Zwolniło się kilka miejsc na wyjazd do Pragi. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej. Zapisanych uczestników informujemy, że wyjazd będzie o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.
  8. Piesza pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 6 do 9 sierpnia.
  9. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

 


„Ludzkość nie zazna pokoju, jeśli z ufnością nie zbliży się do Bożego Miłosierdzia.”

Pan Jezus do św. Faustyny Kowalskiej