Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2016 – 03.04.2016

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego


Najpierw cisza sobotniego poranka, kiedy to Jezus zstępuje do otchłani, dalej wigilijne nocne czuwanie, aż po radość płynącą z paschalnego światła… Jezus zmartwychwstał! Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa. Przez chrzest należymy do Niego, a więc nosimy w sobie Jego życie, całą Jego historię, Jego drogę. Niech ta Eucharystia sprawi, że staniemy się świadkami zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


  1. Uroczyste nieszpory kończące obchody Świetego Triduum Paschalnego dzisiaj o 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W II święto nie będzie Mszy św. o 19,3o
  3. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia” o godz. 17.30 w kościele. Rozpoczynamy też w tym dniu peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Gdyby ktoś chciał się jeszcze włączyć   w tę peregrynację może się zapisać w zakrystii.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w tym roku 4.04. W tym dniu o godz. 19.00 w naszej parafii będzie Msza św., podczas której będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły w gablotce przy wyjściu z kościoła i na ulotkach.
  5. Wyjazd do Turzy Śl. na noc pokuty i wynagrodzenia we wtorek, 29. III. o 17,3o z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii
  6. W tym tygodniu w czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu
  7. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pięknie przeżyć Triduum Paschalne. (służba liturgiczna, organista, kościelni, sprzątanie). Bóg zapłać też za wystrój kościoła. Bóg zapłać też za kwiaty i ofiary na Boży grób, które zebrały siostry w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać za życzenia i w ogóle za życzliwość, której my księża doznaliśmy w tych dniach z waszej strony.
  8. Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Pragi. Bliższe informacje  w kancelarii parafialnej.
  9. Katechumenat dla tych, którzy nie ukończyli katechizacji w szkole i dla tych, którzy nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii 5.04. Zapisy     w kancelarii parafialnej.
  10. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a kolekta przyszłej niedzieli na Caritas naszej archidiecezji.

 


„Radość tryska z czystości serca.”

św. Franciszek z Asyżu