Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2016 – 27.03.2016

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej


Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. On nie przyszedł, aby zbawić tłum, ale każdego człowieka. Wjeżdża do Jerozolimy na oślęciu, które symbolizuje pokój i łagodność. Śmierć, zło i grzech zostaną pokonane nie „duchem siły”, lecz siłą Ducha. Stoimy w tłumie, który zwraca się do Jezusa – od słów: „Hosanna”, po słowa: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy dziś o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszej nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam zmartwychwstały Pan.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


 1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 15.45. Wychodząc z kościoła można nabyć „Paschaliki” – świece Caritas i kartki świąteczne zrobione przez siostry ze Wspólnoty Karmel Ducha Świętego, które prowadziły rekolekcje dla dzieci w naszej parafii.
 2. Misterium Wielkopostne „Pochód cierpiącej ludzkości” w Wielki Poniedziałek o 18.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy aby w ten sposób wejść w atmosferę Wielkiego Tygodnia.
 3. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych jutro o 18.30 w salkach katechetycznych.
 4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00,pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy adoracja uwielbieniowa i adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Męka Pańska będzie śpiewana w wykonaniu chóru męskiego Calvi Cantores i ks. Tomasza. Po ceremoniach adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.
 6. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00.
 7. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym grobie od 6.00 do ceremonii Wigilii Paschalnej; święcenie pokarmów o 11,12,13,14,15,16. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00. Mszę Wigilii Paschalnej zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy przynieść ze sobą świece. Po Ceremoniach Wigilii Paschalnej zapraszamy chętnych do pomocy żeby posprzątać kościół i przygotować go na święta.
 8. „Ciemna jutrznia” będzie odmawiana w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie brewiarzowej.
 9. Okazja do spowiedzi:
  poniedziałek, wtorek i środa od 6.30 do 8.00 i od 16.00 do 18.00;
  Wielki Czwartek od 6.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.00;
  Wielki Piątek od 6.00 do 8.00, od 9.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.00; Wielka Sobota od 6.00 do 8.00, od 9.00 do 10.00 i od 13.00 do 17.00.
 1. Plan spowiedzi i godziny rozpoczęcia Ceremonii Triduum Paschalnego umieszczone są w informatorze parafialnym, w gablotkach oraz na stronie internetowej.
 2. Katechumenat dla tych, którzy nie ukończyli katechizacji w szkole i dla tych, którzy nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii 5.04. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 3. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem siostry zbiorą ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Kolekta w Wielki Piątek i Sobotę na Boży grób i chrześcijan w Ziemi Św.

„Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.”

Nikolaus Lenau