Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2016 – 20.03.2016

V Niedziela Wielkiego Postu


Na świecie ciągle zbyt wielu jest tych, którzy potępiają, a także zbyt wielu obojętnych i pobłażliwych. I wciąż za mało jest ludzi prawdziwie miłosiernych. Jeśli zajmujesz się sądzeniem innych, to znaczy, że zapominasz o tym, iż sam jesteś grzesznikiem. Zapomniałeś, że Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzeszni. Szkoda czasu i energii na porównywanie się z innymi, na sądzenie ich. A przede wszystkim szkoda nie skorzystać z łaski przebaczenia, którą Bóg każdego dnia chce nas obdarzać.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 15.45. Dzisiaj od 7 do 13 Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Dzieci Maryi. W ramach kiermaszu będzie można nabyć ozdoby na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na rekolekcje.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy rekolekcje szkolne dlatego w czwartek nie będzie Adoracji NS i okazji do spowiedzi w ciągu dnia, tylko pół godz. przed Mszami. Rekolekcje prowadzi Wspólnota Sióstr Karmel Ducha Św. W ramach tych rekolekcji proponujemy całej wspólnocie parafialnej zajęcia uwielbienia tańcem i ekspresją 14 i 15 marca o godz. 18.30 do 20.00 w salkach katechetycznych. Zapraszamy też wszystkich na Wieczór Chwały 15 marca o 17.00 – Krąg w parku przy ul. 1 Maja. Plakaty w gablotce.
 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej.
 4. Nabożeństwo Do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy o godz. 7.30.
 5. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, w której udział weźmie ks. bp Marek, rozpocznie się w piątek o godz. 18.30 w naszym kościele a zakończy w parafii MB Częstochowskiej.
 6. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16 okazja do spowiedzi dla uczniów klas V. Po Mszy Droga Krzyżowa dla dzieci.
 7. Niedziela Palmowa za tydzień. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 11.30 (zbieramy się przy Krzyżu Misyjnym).
 8. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa. ADŚ zaprasza na różaniec do 7 boleści o godz. 6.30
 9. Świąteczny obchód chorych w najbliższą sobotę w godzinach dopołudniowych. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
 10. Misterium Wielkopostne „Pochód cierpiącej ludzkości” w Wielki Poniedziałek 21.03 o 18.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy aby w ten sposób wejść w atmosferę Wielkiego Tygodnia.
 11. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 wyjątkowo do kościoła.
 12. Katechumenat dla tych, którzy nie ukończyli katechizacji w szkole i dla tych, którzy nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii 5.04. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 13. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował program 500 +. Szczegóły na plakacie i w kancelarii parafialnej.
 14. „Paschaliki” – świece Caritas można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 15. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Wiara daje odpowiedź na to, gdzie należy szukać źródeł mocy.”

św. Edyta Stein