Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2016 – 13.03.2016

IV Niedziela Wielkiego Postu


Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę Domu Pielgrzyma „Nazaret” w Piekarach Śl.


 1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 15.45.
 2. Seniorów naszej parafii zapraszamy jutro na Mszę o godz.8, po niej spotkanie w salkach.
 3. III Zakon Św. Franciszka ma spotkanie jutro o 16.30 w salkach.
 4. Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie jutro o godz. 18 Msza św.
 5. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie w środę po Mszy wieczornej do salek.
 6. Droga Krzyżowa z racji na wizytację w piątek o 8.30, Drogi Krzyżowej dla dzieci nie będzie.
 7. Msza św. szkolna w piątek o 16,30. Od 16 okazja do spowiedzi dla uczniów klas IV.
 8. Wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Marek Szkudło, rozpocznie się w piątek 11.03 o godz. 18 liturgiczne powitanie księdza biskupa i Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania.
  Plan wizytacji (niektóre wybrane spotkania):
  PIĄTEK – 11.03. godz. 9.00 – Spotkanie w kościele z parafialnymi grupami dorosłych (Żywy Różaniec, III Zakon św. Franciszka, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Krąg Biblijny, Zespół Charytatywny) godz. 16.30- Spotkanie z dziećmi w ramach Mszy szkolnej (Dzieci Maryi i Ministranci)
  NIEDZIELA – 13.03. Na Mszach św. do południa ks. biskup wygłosi homilię; godz. 8.30 – Msza św. z udziałem Młodzieży Oazowej, Grupy Niedzielnych Spotkań Młodych, Szkoły Nowej Ewangelizacji) godz. 10.00 – Msza św. z udziałem dzieci, po niej błogosławieństwo udzielane przez ks. bpa wszystkim dzieciom i matkom w ciąży; godz. 11.30 Uroczysta Suma pod przewodnictwem ks. bpa. Szczegółowy plan w gablotkach.
 9. W ostatni dzień naszych parafialnych rekolekcji został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który z racji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie peregrynował po naszej parafii od Niedzieli Miłosierdzia (3.04). Zapisywać można się w zakrystii.
 10. Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Dzieci Maryi odbędzie się za tydzień w naszej parafii. W ramach kiermaszu będzie można nabyć ozdoby na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na rekolekcje Dzieci Maryii.
 11. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 12. Duszpasterstwo osób stanu wolnego – „GRUPA 33” zaprasza na Mszę św. 10 marca i 21 kwietnia do kościoła Bożego Miłosierdzia w Żorach. Szczegóły w gablotce.
 13. Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Velehradu i Pragi. Zapisy w zakrystii. Zapisanych uczestników prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki.
 14. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Smutek trzeba rozpraszać modlitwą – jak mgły promieniami słońca.”

kard. Stefan Wyszyński