Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2016 – 06.03.2016

III Niedziela Wielkiego Postu


Nie mów: „Jestem w porządku”, „Są gorsi ode mnie”. Nie trać energii na porównywanie się z innymi. A jeśli wreszcie dochodzisz do wniosku, że nie potrafisz kochać, że wciąż kochasz za mało, że twoje życie nie przynosi owoców miłości, to zwróć się do Chrystusa-Ogrodnika i pozwól, by On się o ciebie zatroszczył. Uwierz, że jeśli „pokornie przyznasz się do przewinień”, zostaniesz od nich przez Chrystusa uwolniony. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.


 1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 15.45. Adoracja uwielbieniowa o godz. 17.45
 2. Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie jutro o godz. 18 Msza św.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek po Mszy szkolnej, dla dorosłych po Mszy wieczornej o 18.30. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 4. Wyjazd na Noc Pokuty do Turzy Śl. w poniedziałek 29.02 o godz. 17.30 z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.
 5. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do salek: we wtorek o godz. 18.45 SP1, w środę SP2.
 6. Msza szkolna w piątek o 16.30 od 16 okazja do spowiedzi dla dzieci po wczesnej komunii św. i dla uczniów klas III.
 7. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w sobotę 5.03 o godz. 7.00 a po niej spotkanie w salkach.
 8. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 5.03 do południa. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii.
 9. W ostatni dzień naszych parafialnych rekolekcji został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który z racji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie peregrynował po naszej parafii od Niedzieli Miłosierdzia (3.04). zapisywać można się w zakrystii.
 10. Kolejna zbiórka żywności w sklepie „Biedronka” przy ul. Niepodległości odbędzie się w piątek i sobotę od godz. 9.00 do 14.00. zebrane produkty żywnościowe przeznaczone będą dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 11. ŚDM – można się jeszcze zapisywać na zorganizowany wyjazd do Krakowa. Zapisy w kancelarii parafialnej. Osoby już zapisane proszone są o wpłacanie zaliczki.
 12. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 13. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na budowę domu Rekolekcyjno – Pielgrzymkowego „Nazaret” w Piekarach Śl.

„Jeśli czujesz do kogoś urazę, módl się za niego, a przeszkodzisz jej się rozwijać.”

św. Maksym Wyznawca