<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.10 – 3.11.2019 R.

Kto się uniża, będzie wywyższony, mówi Jezus. To trudne słowa, bo niekiedy łatwo przychodzi nam się uniżyć, lecz owo uniżenie wcale nie prowadzi do wywyższenia. Czasem można zakładać przed Bogiem maskę nędzarza, ale trudno pokazać Mu swoją prawdziwą twarz i być pokornym. Uniżenie, do którego wzywa nas Jezus, ma swoje źródło w dziecięctwie Bożym. To postawa stanięcia w prawdzie, która przywraca nam ludzką godność i ostatecznie nas wywyższa. Najpierw trzeba zobaczyć swoją wielkość daną przez Boga, a dopiero potem małość. Prawdy o nas uczy nas Eucharystia. Ona nas przemienia i pokazuje, że bez niej jesteśmy bezradni.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15:45. W tygodniu różaniec o 17:15.
 2. Dzień skupienia dla nauczycieli i katechetów (pracujących i emerytowanych) w poniedziałek o 17:15. Różaniec o 18:00, potem  msza św., a po niej spotkanie w Domu Katechetycznym.
 3. Rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św., zapraszamy na spotkanie w kościele w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 4. Wieczór uwielbienia we wtorek o 19:00 w naszym kościele.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 i będzie trwała do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.
 6. Bal „Wszystkich Świętych” dla dzieci odbędzie się 31 października br. Dzieci uczestniczą w różańcu o 17.15  w przebraniu, a potem w procesji przejdą do Domu Katechetycznego. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 7. Wieczór ze świętymi w czwartek po Mszy wieczornej. Prosimy zabrać ze sobą świece, które zapalimy idąc w procesji wokół kościoła. W procesji poniesiemy też relikwie świętych.
 8. Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z 31.10 na 1.11. Prosimy zapisać się na poszczególne godziny. Kartka jest na stoliku z tyłu kościoła.
 9. Uroczystość Wszystkich Świętych (piątek): nabożeństwo z procesją na cmentarz parafialny przy ul. 1 Maja, odbędzie się w kościele MB Częstochowskiej o godz. 14:00. W naszym kościele w tym dniu nie ma nabożeństwa i procesji, ponieważ nasza parafia jest odpowiedzialna za nabożeństwo i procesję na cmentarzu przy ul. Rakoniewskiego o godz.15:00. Po nabożeństwie na cmentarzu będzie Msza św., dlatego w kościele nie ma Mszy o 16:30. Pozostałe Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym.
 10. Dzień Zaduszny (sobota): w kaplicy przy ul. Rakoniewskiego Msza św. o godz. 10:00 W naszym kościele o godz. 16:00 nabożeństwo za zmarłych i procesja na stary cmentarz przy ul. Spacerowej.
 11. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Za zmarłych zalecanych odprawimy Msze św. w Dzień Zaduszny, a od 3 do 8 listopada o godz. 17:15 (w niedzielę o 15:45 będzie różaniec.
 12. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 2.11 od 8:30. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii.
 13. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 7:00, a po niej spotkanie w Domu Katechetycznym.
 14. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 15. Zbieramy nakrętki plastikowe.
 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na renowację katowickiej katedry.

 

 

 

„Idźmy do Boga nie drogą, lecz miłością.”

 

 

św. Augustyn