<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.10. – 27.10.2019 R.

Na kartach Pięcioksięgu widać, jaką ochroną cieszyły się wdowy w starożytnym Izraelu. Nie miały oparcia, dlatego potrzebowały opieki od innych. Wdowa z dzisiejszej Jezusowej przypowieści naprzykrza się sędziemu, gdyż potrzebuje obrony. Sama nie da sobie rady. I to jest sedno naszej relacji z Bogiem: sami nie damy rady. Dlatego mamy Go prosić, wołać do Niego, niekiedy krzyczeć. Bo jesteśmy jak ta wdowa – aby żyć naprawdę, potrzebujemy Bożej łaski i obrony. Najpierw jednak musimy się do tej potrzeby przyznać. Stanięcie w prawdzie o naszej kruchości i niesamowystarczalności otwiera drogę ku odnowie całego naszego życia.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła św. O. Pio w Tychach.

 

 

 1. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj o 15:45. W dni powszednie o 17:15.

 2. Wspomnienie św. Jana Pawła II obchodzimy we wtorek. Po każdej Mszy będzie możliwość ucałowania relikwii. Po Mszy porannej będzie nabożeństwo.

 3. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej w Domu Katechetycznym.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie „Bractwa św. Józefa” w czwartek o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 i będzie trwała do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 7. Msza św. szkolna w piątek o 16:30. Od 16:00 spowiedź dla uczniów klas VII i VIII.

 8. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18:30 w Domu Katechetycznym.

 9. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00. Błogosławimy wtedy też dzieci.

 10. „Ewangelia na każdy dzień”, którą rozprowadzają świeccy z III Zakonu Paulistów, będzie do nabycia w przyszłą niedzielę.

 11. Bal „Wszystkich Świętych” dla dzieci odbędzie się 31.10.br. Dzieci przyjdą w przebraniu na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15, a potem w procesji udadzą się do Domu Katechetycznego. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 12. Od poniedziałku można w kancelarii rezerwować intencje Mszy św. na przyszły rok.

 13. Zbieramy nakrętki plastikowe.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na misje.

 

 

„W książkach szukamy Boga, w modlitwie Go znajdujemy”.

 

 

 

św. Ojciec Pio