<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6.10 – 13.10.2019 R.

Nieraz jak prorok Habakuk wołamy do Boga: Oto ucisk i przemoc… Krzywda mi się dzieje, a Ty nie odpowiadasz. Pan zachęca proroka, ale też każdego z nas, by w obliczu cierpienia wytrwać w wierze, złożyć w Nim całą nadzieję. Dla tego, kto wierzy, naprawdę nie ma nic niemożliwego: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej górze: przesadź się w morze, a byłaby wam posłuszna. Wiara przeprowadza nas przez sytuacje, których po ludzku nie rozumiemy i przeciw którym się buntujemy. Kiedy przechodzimy je z Bogiem, w zawierzeniu Jemu, nie tylko nas nie zabijają, ale ostatecznie prowadzą nas do pełni życia, która jest w Chrystusie Zmartwychwstałym.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła prowadzone przez Misjonarzy Św. Rodziny.

 

 

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15:45. W dni powszednie o 17:15. W przyszłą niedzielę dodatkowo na „Farskich polach” o 16:oo.

 2. III Zakon św. Franciszka zapraszamy na spotkanie w środę o 16:30 w Domu Katechetycznym.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

 4. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 i będzie trwała do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 6. Msza św. szkolna w piątek o 16:30. Od 16:00 spowiedź dla uczniów klas V.

 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie w kościele.

 8. Szkoła Nowej Ewangelizacja zaprasza osoby, które pragną żywej relacji z Bogiem, na organizowany w naszej parafii, weekendowy kurs „Nowe Życie”. Szczegóły na plakacie.

 9. Musical „Fatima” odbędzie  się 12 października o 16:00 w Domu Kultury w Szczygłowicach. Szczegóły w gablotce.

 10. Dzień papieski w przyszłą niedzielę. Z tej okazji  serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt. „Kawiarniane wspomnienia o Janie Pawle II” o godz. 17:30,

  przygotowane przez młodzież naszej parafii.

 11. Dzień fatimski (ostatni w tym roku) w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 19:30, po Mszy nabożeństwo z procesją wokół kościoła. W zakrystii można nabyć lampiony z tekstem pieśni na procesję.

 12. Zbieramy nakrętki plastikowe.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 

 

„Cierpliwość i pokora to dwa klucze do serca Boga i człowieka.”

 

 

św. Arnold Jan