<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.09 – 29.09.2019

Nasza wiara, aby była autentyczna, musi sięgać konkretów codziennego życia. Dzisiaj Pan Bóg pyta nas o nasze odniesienie do ludzi i o dysponowanie dobrami materialnymi. Oszustwo, wyzysk, chciwość nie pozostaną bez konsekwencji. I do nas skierowane są słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu. Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16:00.

 2. Rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św., zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej do kościoła.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę do kościoła we wtorek o 17:00.

 4. Wieczór uwielbienia we wtorek o 19:00 w kościele.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Krąg Biblijny w środę o 19:00 w Domu Katechetycznym.

 7. Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń obchodzi imieniny w czwartek. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 9. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 10. Msza św. szkolna w piątek o 16:30. Od 16:00 spowiedź dla uczniów klas VI.

 11. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18:30 w Domu Katechetycznym.

 12. Matki w stanie błogosławionym mogą otrzymać indywidualne błogosławieństwo w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00. Błogosławimy  wtedy też dzieci.

 13. Misje parafialne rozpoczniemy 29.09 i będą trwały do 6.10. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Modlitwa w intencji misji umieszczona jest w gazetce. Plan misji jest w gablotkach. Już dziś zapraszamy młodzież w przyszłą niedzielę o godz. 17:30 na spotkanie z misjonarzami w kościele.

 14. Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 3 na 4 października. Można się zapisać na poszczególne godziny na kartce, która leży na stoliku z tyłu kościoła.

 15. Szkoła Nowej Ewangelizacja zaprasza osoby, które pragną żywej relacji z Bogiem, na organizowany w naszej parafii weekendowy kurs „Nowe Życie”. Szczegóły na plakacie.

 16. Zbieramy nakrętki plastikowe.

 17. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na WŚSD w Katowicach.

 

 

 

„Można być świętym z pastorałem w ręku, ale równie dobrze można nim zostać, mając w ręku miotłę.”

 

 

św. Jan XXIII