<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18. 08 – 25. 08. 2019

Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa zawodami. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 

 1. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. Łączymy się z nimi w modlitwie .

 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 19:00. Dzisiaj po każdej Mszy udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę do kościoła we wtorek o 17:00.

 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólne Uwielbienie Boga we wtorek  o 19:00 w salkach.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 8. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:30 w Domu Katechetycznym.

 9. Błogosławieństwo dla kobiet w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00. Błogosławimy wtedy też dzieci.

 10. Pożegnanie naszych wikariuszy ks. Michała i ks. Krzysztofa w środę 4 września br. Już dziś zapraszamy na Mszę o godz. 18:00.

 11. Zbieramy nakrętki plastikowe aby pomóc Laurze w dalszym leczeniu.

 12. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako partner lokalnej akcji: „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” zaprasza na spotkanie 22.08 o godz. 15:00 w MOPS przy ul. Koziełka 2. Szczegóły w gablotce.

 13. „Rodzinny krąg bliskości” to bezpłatne warsztaty dla rodziców, które odbywać będą się w Gliwicach. Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

„Życie jest mostem – przejdź, ale nie buduj na nim swojego mieszkania”.

 

św. Katarzyna ze Sieny