<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4. 08 – 11. 08. 2019

Podczas Mszy świętej gromadzimy się wokół ołtarza, świadomi największego skarbu, jaki otrzymaliśmy od Boga. Właściwa hierarchia wartości porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. Warto posłuchać św. Pawła i przyoblec się w nowego człowieka, oświeconego mądrością płynącą z Ewangelii oraz karmiącego się pokarmem duchowym. Pan zawczasu napomina swoich słuchaczy: Uważajcie i strzeżcie się chciwości. Zabiegajmy więc o te bogactwa, które są zadatkiem życia wiecznego.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

 

 1. Dzisiaj oddajemy cześć św. Barbarze, patronce naszego miasta. Dlatego po każdej Mszy odmówimy wspólnie modlitwę przez jej wstawiennictwo.

 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 19:00. Dzisiaj po każdej Mszy udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje. Do końca wakacji nie ma Mszy św. o 16:30.

 3. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Zachęcamy, żeby podjąć abstynencję i jako świadectwo wpisać się do parafialnej księgi trzeźwości, która jest na stoliku z tyłu kościoła.

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem   w naszym kościele we wtorek o 17:00. W przyszły wtorek, 13. VIII ze względu na dzień fatimski zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

 5. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólne Uwielbienie Boga we wtorek  o 19:00 w salkach.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 8. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 9. Parafia w Gniechowicach 10 sierpnia zostanie ogłoszona Sanktuarium św. Filomeny. Wyjazd zapisanych uczestników o godz. 7:30 z parkingu przy Ratuszu.

 10. Pielgrzymka na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 sierpnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

 11. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. odbędzie się 18 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

 12. Zbieramy nakrętki plastikowe aby pomóc Laurze w dalszym leczeniu i rehabilitacji.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 14. Obchody liturgiczne tygodnia: wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego; piątek – Święto św. Teresy od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; sobota – Święto św. Wawrzyńca.   

 

„Pa­miętaj o tym, że two­je swo­bod­ne i wol­ne od zajęć chwi­le, ob­ciążone są naj­większy­mi za­daniami i odpowiedzialnością”.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                        św. Augustyn