<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. 07 – 4. 08. 2019

Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bardzo często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych i karanie złych, bez możliwości odwołania od wyroku. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 19 :00. Dzisiaj po każdej Mszy udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje, oraz błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym.

 2. Kancelaria parafialna z racji pieszej pielgrzymki w dniach 29 i 30 lipca będzie nieczynna.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele we wtorek o 17:00.

 4. Dzień knurowski na Jasnej Górze będzie we wtorek 30 lipca. Wyjazd autokaru z zapisanymi uczestnikami z parkingu przy Ratuszu we wtorek, 30 lipca o godz. 7:00.

 5. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólne Uwielbienie Boga we wtorek  o godz.19:00 w salkach.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Odpust Porcjunkuli przypada w czwartek 2 sierpnia. W tym dniu można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając kościół parafialny przyjmując Komunię św., odmawiając Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:o0 do 18:00.

 10. Nocna Adoracja NS z czwartku na piątek (1 na 2 sierpnia). Zapisy na konkretną godzinę czuwania na kartce, która jest na stoliku z tyłu kościoła.

 11. W piątek 2.sierpnia,  ks.Krzysztof świętuje swoje urodziny. Msza św. w jego intencji w piątek o 18:oo.

 12. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie.

 13. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Zachęcamy żeby podjąć abstynencję i jako świadectwo wpisać się do parafialnej księgi trzeźwości, która jest na stoliku z tyłu kościoła.

 14. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 15. Parafia w Gniechowicach 10 sierpnia zostania ogłoszona Sanktuarium Św. Filomeny. Wyjazd zapisanych uczestników o godz.

 16. Pielgrzymka na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 sierpnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

 17. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. odbędzie się 18 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

 18. Zbieramy nakrętki plastikowe aby pomóc Laurze w dalszym leczeniu i rehabilitacji.

 19. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ.

 

 

 

„Lepszy jest mały czyn niż tysiąc planów.”

                                                                                                                                                                                                                    przysłowie polskie