<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21. 07 – 28. 07. 2019

Kiedy słyszymy o apostolstwie i powołaniu do świętości, przychodzą nam na myśl męczennicy za wiarę, wielcy kaznodzieje, asceci. Wydaje się że życie w rodzinie, zabieganie o sprawy doczesne wyklucza apostolstwo i świętość. Tymczasem potrzeba niewiele albo tylko jednego, Żyjemy aktywnie, czynimy wiele, ale nic nie powinno przesłaniać nam Boga. Niech jedynym powodem naszych działań będzie miłość do Boga i bliźniego! Relacjami kształtowanymi w miłości, wzajemną uwagą i troską, wreszcie dobrze wykonywaną pracą nie tylko można, ale i trzeba się modlić.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 19:00. Dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje.

 2. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o 17:00.

 3. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólne Uwielbienie Boga we wtorek  o godz.19:00 w salce.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi św. od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00. Nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z czwartku na piątek (1/2 sierpnia). Zapisy na konkretną godzinę czuwania na stoliku za ławkami.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Niepodległości odbędzie się 25 lipca o godz. 18:00.

 8. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18:30 w salkach.

 9. Pieszą pielgrzymkę do Częstochowy rozpoczynamy Mszą św. w naszym kościele w sobotę o godz. 7:00. Bagaże można składać do samochodu przy probostwie od godz. 6:30.

 10. Dzień knurowski na Jasnej Górze będzie we wtorek 30 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc w autokarze, który wyjedzie z parkingu przy Ratuszu 30 lipca o godz. 7:00. Zapisy w kancelarii.

 11. Kancelaria parafialna z racji pieszej pielgrzymki w dniach 27, 29 i 30 lipca będzie nieczynna.

 12. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00. Błogosławimy też wtedy dzieci.

 13. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 14. Parafia w Gniechowicach 10 sierpnia zostanie ogłoszona Sanktuarium św. Filomeny. Tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Gniechowic, prosimy o wpłacenia 40 zł  w kancelarii.

 15. Pielgrzymka na Górę św. Anny w dniach od 16 do 18 sierpnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

 16. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. odbędzie się 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 17. Zbieramy nakrętki plastikowe aby pomóc Laurze w dalszym leczeniu i rehabilitacji. Laura urodziła się z wrodzoną cytomegalią, nie słyszy, jest po wszczepienia implantów ślimakowych. Choruje na padaczkę, porusza się na wózku.

 18. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.      

 

„Mądrość Boża nie polega na wiedzy książkowej, ale na dobrych uczynkach.”

św. Brygida