<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14. 07 – 21. 07. 2019

Chrześcijanin, wzorem Apostołów, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny. Każdy może to robić w najprostszy z możliwych sposobów; świadectwem własnego życia. I chociaż może nas spotkać w związku z tym uznanie i podziw, to jednak częściej napotkamy trudności, brak zrozumienia i odrzucenie. I tak jak uznanie ze strony ludzi nie może być naszym celem, podobnie odrzucenie z ich strony nie może być dla nas powodem zniechęcenia. Jezus wskazuje na ostateczny cel naszych działań: Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. Możemy zostać odrzuceni, wykpieni i opuszczeni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Dzisiaj oddajemy cześć naszym świętym patronom. Dlatego po każdej Mszy wspólnie odmówimy modlitwę za parafię, przez wstawiennictwo św. Cyryla i Metodego. Nieszpory dzisiaj o godz. 19:00.

 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o 17:00.

 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólne Uwielbienie Boga we wtorek  o godz.19:00 w salkach katechetycznych.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 6. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek o godz. 18:00 i spotkanie w salkach.

 7. W piątek (III piątek miesiąca) oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. porannej i wieczornej.

 8. Parafia w Gniechowicach 10 sierpnia zostanie ogłoszona Sanktuarium Św. Filomeny. W programie Msza św. z ustanowieniem, nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Filomeny i spektakl o świętej oraz koncert Joszko Brody. Wstępne zapisy na jednodniową pielgrzymkę w kancelarii.

 9. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Niepodległości odbędzie 25 lipca o 18:00.

 10. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 11. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. odbędzie się 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 12. Zbieramy nakrętki plastikowe, aby pomóc Laurze w dalszym leczeniu i rehabilitacji. Laura urodziła się z wrodzoną cytomegalią, nie słyszy, jest po wszczepienia implantów ślimakowych. Choruje na padaczkę, porusza się na wózku.

 13. Zapisanych uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii do wtorku.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

„Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się błędów. Bycie dobrym polega na posiadaniu         

                   woli poprawy”.   

             św. Jan Bosko