<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30. 06 – 7. 07. 2019

Bóg Ojciec, powołując nas do życia, zaopatrzył nas w przeróżne talenty. Przygotował dla każdego człowieka jedyną i niepowtarzalną drogę; jeśli nią pójdziemy, odnajdziemy satysfakcję i szczęście. Bóg jednak nie narzuca nam swego planu. Kieruje do nas zaproszenie i cierpliwie czeka na naszą odpowiedź. Sam jest wierny i oczekuje wierności także od nas. Obyśmy decyzję pójścia za Nim potraktowali na serio, jako zobowiązanie na całe życie. Nie oglądajmy się w życiu wstecz, ale kroczmy odważnie drogą przygotowaną przez Pana.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli przez okres wakacyjny nie ma Mszy o 16:30. Nieszpory będą o godz. 19:00.

 2. Dzisiaj po każdej Mszy udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym dzisiaj po Mszy o 10:00. Błogosławimy też dzieci.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o 17:00.

 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólne Uwielbienie Boga wraz z modlitwą różańcową, we wtorek  o godz.19:00 w salkach katechetycznych.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, oraz z komunii św.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Barbary w czwartek po Mszy św. rannej i przed wieczorną.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 8. Nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem będzie z 4 na 5 lipca. Można się zapisać na kartce, która jest na stoliku z tyłu kościoła.

 9. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii.

 10. Członków Żywego różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. O godz. 7:00.

 11. Apostolstwo chorych ma święto patronalne w sobotę. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.

 12. W przyszłą niedzielę w godzinach od 8:30 do 13:30 będzie można oddać krew w ambulansie, który będzie stał przy naszych salkach. Aby oddać krew trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, ważyć co najmniej 50 kg, mieć 18 – 65 lat, rano koniecznie zjeść lekki posiłek.

 13. Spotkanie Rodziny Radia Maryja do Raciborza  8 lipca. Wyjazd o 16:00 z parkingu przy Ratusza. Zapisy w zakrystii.

 14. Pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy 14 lipca. Zapisy i informacje w zakrystii.

 15. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wyższe Ślakie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

„Daleko więcej czynimy dla Boga gdy spełniamy coś, co nie sprawia nam przyjemności i upodobania.”

św. Jan Maria Vianney