<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23. 06 – 30. 06. 2019

Pytając: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, Jezus nie oczekuje dziś od nas formułek, ale refleksji, na ile rzeczywiście On jest dla nas ważny. Czy moja więź z Nim jest na tyle mocna, że potrafię nad Nim zapłakać jak nad własnym dzieckiem, zatęsknić za Nim całym sobą? Czy ze względu na Niego potrafię pozbyć się uprzedzeń wobec drugiego człowieka, wierząc, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami? Eucharystia, którą rozpoczynamy, daje nam kolejną szansę przejścia od teorii do doświadczenia, do wiary, do gotowości zaparcia się siebie...

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje, przepraszając za różnego rodzaju ataki na kościół, które mają miejsce w ostatnim czasie.

 2. W ramach oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzisiaj o godz.16:00 na nabożeństwo z procesją Teoforyczną wokół kościoła. W tygodniu do piątku włącznie nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.

 3. Dzisiaj po każdej Mszy udzielamy indywidualnego błogosławieństwa wyjeżdżającym w tym tygodniu na wakacje.

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o 17:00.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00.

 6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 7. Msza św. w intencji pracowników KWK „Knurów – Szczygłowice” z racji święta patronów Piotra i Pawła w sobotę o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy emerytów, pracowników i dyrekcję.

 8. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacyjny nie ma Mszy o 16.30. Msza chrzcielna będzie o 11:30. Nieszpory będą o 19:oo.

 9. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy o 10:00. Błogosławimy też wtedy dzieci.

 10. Nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem będzie z 4 na 5 lipca. Można się zapisać na kartce, która jest na stoliku z tyłu kościoła.

 11. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Raciborzu 8 lipca. Wyjazd o 16:00 z parkingu przy Ratusza. Zapisy w zakrystii.

 12. Pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy 14 lipca. Zapisy i informacje w zakrystii.

 13. Piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 27 do 30 lipca. Zapisy w kancelarii do końca czerwca.

 14. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„O Serce najlitościwsze, ratuj mnie przez nieskończone miłosierdzie Twoje! Niech mnie nie zgubi mnóstwo grzechów moich!”

św. Małgorzata Alacoque