<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9.06 – 16.06. 2019

Wszyscy zrozumieli przesłanie Apostołów, obcy i przybysze, ponieważ przemówili oni ludzkim językiem, budząc tęsknotę ukrytą w sercu człowieka. Nie potrzeba więcej, jak tylko odkryć, że Bóg kocha, i odpowiedzieć na tę miłość. Cud, który się dokonał w dniu zesłania Ducha Świętego polegał na tym, że każdy usłyszał w swoim sercu głos samego Boga. W tym Głosie ma źródło tajemnica jedności. Upragniony przez wszystkich pokój będzie możliwy, gdy odwołamy się do naszego serca i przemówimy do siebie ludzkim językiem.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godz.16:00 – zapraszamy.

 2. Uroczystość Zesłania Ducha Św. będziemy w tym roku w naszej parafii obchodzić jeszcze w poniedziałek i we wtorek. W poniedziałek zapraszamy o godz. 19:00 na Adorację uwielbieniową (będziemy prosili o Ducha św. dla nas i kandydatów do bierzmowania), we wtorek o 16:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII, a o godz. 18:00 dla uczniów III klas gimnazjum. Serdecznie zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwo i krewnych, a także nasze grupy parafialne.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat ze względu na bierzmowani zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem wyjątkowo  w środę o 17:0 w naszym kościele.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MB.

 5. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek. Jest to dzień modlitw za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także o nowe powołania. Zapraszamy na Msze św. o 7:00; 8:00;   i 18:00.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek od 8:30 do 18:00. Okazja do spowiedzi od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:000.

 7. Dzień Fatimski w czwartek. O 18:00 Msza św. a po niej nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą świece.

 8. Rodziców, których dzieci jadą na kolonie parafialne, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek o 20:00 w salkach.

 9. Msza św. szkolna w piątek o 16:30.  Od 16:00 spowiedź dla dzieci klas IV.

 10. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych św. patronów Cyryla i Metodego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 11. Rozpoczyna się sezon turystyczny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. święcić będziemy pojazdy. Również po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa wyjeżdżającym na wakacje i urlopy.

 12. Piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 27 do 30 lipca. Zapisy w kancelarii.

 13. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego?”

 

1 List do Koryntian