<>

INTENCJE MSZALNE 19. 05. – 26. 05. 2019

Niedziela – 19.05.

 V Niedziela Wielkanocna

  700

/Szpital/

  700

Do Mił. Bożego za ++ ojca Piotra Polak w rocz. śmierci, mamę Annę, synów Konrada i Joachima, bratową Annę, zięcia Joachima Wojcik i męża Zygmunta Mordziołek.

  830

1

Do Mił. Bożego za + mamę Annę Górecką na pam. urodzin, ojca Józefa, męża Wojciecha Gwozdek, brata Stanisława, bratową Lidię oraz ++ z rodzin: Mazur, Górecki i Gwozdek.

2

Do Mił. Bożego za + męża, ojca i dziadka Józefa Oliwa w 2 rocznicę śmierci.

1000

1

W intencji Uczestników i Organizatorów XI Knurowskich Dni Integracji „Bądźmy Razem”.

2

Do Opatrz. Bożej przez wstaw. śś. Cyryla i Metodego z podziękowaniem za otrzymane łaski i przeżyte wspólnie lata z prośbą o opiekę Matki Najśw., zdrowie i błogosław. Boże dla małż. Urszuli i Pawła z ok. 40 rocz. ślubu i dla dzieci z rodzinami. /TD/

1130

Do Opatrz. Bożej intencji dzieci z MSP nr 2 przystępujących do Sakramentu I Komunii Św.

1630

1

Do Mił. Bożego za + ojca Tadeusza Sikorę w 5 rocz. śmierci, mamę Rozalię Michalską na pam. urodzin.

2

Do Mił. Bożego za + Bernadetę Grzyb w 30 dniu po śmierci.

1930

1

Do Bożej Opatrz. przez wstaw.  śś. Cyryla i Metodego z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o opiekę Matki Najśw., zdrowie i Boże błogosław. dla Janiny z ok. 65 rocz. urodz. i dla dzieci z rodzinami i wnuków.

2

Do Opatrz. Bożej przez wstaw. śś. Cyryla i Metodego z podziękowaniem za otrzymane łaski i przeżyte lata z prośbą o opiekę, zdrowie i błogosław. Boże dla Tadeusza Bielawskiego z ok. 80 rocz. urodzin i dla dzieci, wnuków i prawnuczki.  /TD/

Poniedziałek –20.05.

Dzień powszedni

 700

/Klasztor/ Do Mił. Bożego za ++ męża Edwarda Wodarczyka, jego rodziców oraz rodziców Stawinoga, dwóch synów i synową, pokrew. i dusze w czyśćcu cierp.

 700

Do Opatrz. Bożej przez staw. Matki Najśw. w int. Wiktorii z ok. 5 rocz. urodzin o zdrowie, opiekę Aniołów Stróżów i błogosław. Boże dla niej i rodziców.

 800

1

Do Mił. Bożego za + ojca Karola Hankus w 40 rocz. śmierci, jego żonę Joannę, pokrew. i dusze w czyśćcu.

2

Do Mił. Bożego za ++ rodziców Anielę i Stanisława Socha, Emę i Alfreda Hałas oraz ++ z pokrewieństwa.

3

Do Mił. Bożego za ++ Wiesława Turalskiego na pam. 80 rocz. urodz., siostrę Łucję Lukas, ++ z rodzin: Turalski, Wilk, Lukas, Dulko i Chromik.

1800

1

Do Dobrego Boga przez wstaw. Matki Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o błogosław. Boże, potrzebne łaski i dary Ducha św. dla Natalii z okazji urodzin.

2

Do Mił. Bożego za + Bożenę Morgaś w 7 rocz. śmierci, rodziców Zofię i Tadeusza, teściów Czesławę i Michała, chrzestnych Janinę i Stanisława oraz wszystkich ++ z rodzin: Stypułkowski i Morgaś.

Wtorek – 21.05.

Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

  700

Do Opatrz. Bożej przez wstaw. Śś. Cyryla i Metodego w int. Marioli, Jakuba, Bartosza Adama i Haliny jako podziękowanie za odebrane łaski z prośbą o opiekę, Matki Najśw.  Boże błogosław. i dary Ducha św.

  800

1

O błogosław. Boże, opiekę Matki Najśw., dary Ducha św. dla Krystyny Woźnica z ok. 70 rocz. urodzin oraz błogosław. Boże dla męża, córki z rodziną i brata z rodziną.

2

Do Mił. Bożego za + Eugenię Drozd w 30 dzień po śmierci

3

Do Mił. Bożego za + Jerzego Przybyłę od Członków żywego Różańca.

 1800

1

Do Mił. Bożego za + mamę Jadwigę Ostrowską w 2 rocz. śmierci.

2

Do Mił. Bożego za + męża Piotra Skapczyk w 12 rocz. śm., teścia Gintera i rodziców Stefanię i Emila Zaik.

3

Do Mił. Bożego za + Maksymiliana Huberta Bismor w 30 dzień po śmierci.

Środa –  22.05.

Dzień powszedni

  700

1

Do Mił. Bożego o życie wieczne dla + męża i ojca Edwarda Rojowiec i jego mamy Heleny na pam. urodzin.

2

Do Mił. Bożego za + Stanisława Porębę od kuzynki Haliny Ogorzałek.

  800

1

Do Mił. Bożego za ++ męża Edwina Patoń w 14 rocz. śmierci, rodziców, teściów, 2- siostry i 2-braci, szwagierkę, 4-szwagrów i dusze w czyśćcu cierpiące.

2

Do Bożej Opatrz. przez wstaw. śś. Cyryla i Metodego w int. Michała Mocka z ok. 30 rocz. urodz. o opiekę Matki Najśw., błogosław. Boże i dary Ducha św.

3

Do Mił. Bożego za + Władysława Justyńskiego.

 1800

1

W intencji czcicieli św. Rity.

2

Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Rity w int. Anety i Mirosława jako podziękowanie za wszelkie łaski otrzymane z prośbą o błogosławieństwo Boże i dar rodzicielstwa.

Czwartek – 23.05.

Dzień powszedni

  700

Do Mił. Bożego o życie wieczne dla + mamy Soni Pawlas w kolejną rocznicę śmierci.

  800

1

Do Mił. Bożego za + Jana Stebel w 2 rocznicę śmierci.

2

Do Mił. Bożego za + męża Zbigniewa Kowalskiego w 6 rocz. śmierci, wnuczkę Natalkę, rodziców Kowalskich i Walczaków, ++ siostry i brata, księży, siostry zakonne, dusze w czyśćcu cierp.

  1800

1

Do Mił. Bożego za + mamę Katarzynę Fedyszyn, ojca Teodora, ++ z rodziny Protyniak, ojca Mikołaja, braci: Józefa, Jana i Bogdana.

 

2

Do Mił. Bożego za + Anielę Kleibert na pamiątkę urodzin ze wspomn. + jej męża Hermana.

 

3

Do Mił. Bożego za + Alicję Mostowską i + jej męża Włodzimierza.

Piątek – 24.05.

Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

  700

Do Opatrz. Bożej przez wstaw. Matki Najśw. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, zdrowie i błogosław. Boże dla Danuty z ok. 70 rocz. urodzin i potrzebne łaski dla rodziny.

  800

1

Do Mił. Bożego za + ojca i dziadka Konrada Floriana w kolejną rocz. śm. ze wspomn. + mamy Magdaleny.

2

Do Mił. Bożego za + męża Edwarda Nieużyła, córkę Judytę, rodziców, teściów Annę i Józefa Goldowskich.

 1630

1

Do Mił. Bożego za ++ rodziców Marię i Józefa Szymura na pam. urodzin i w 27 rocz. śmierci ojca              oraz za ++ dziadków.

2

Do Mił. Bożego za + mamę Stanisławę Kotowicz w 1 rocz. śm. ze wspomn. + ojca Tadeusza i ++ krewnych.

 1800

1

Do Mił. Bożego za + Wacława Kozdronia w kolejną rocz. śmierci ze wspomn. ++ rodziców, teścia i dusze cz.

2

Do Mił. Bożego za + za męża Zygmunta Kaczor w 29 rocz. śmierci, synów: Zbigniewa i Krzysztofa  oraz                            ++ rodziców z obu stron.

Sobota –25.05.

Dzień powszedni

   700

1

Przez wstaw. MB NP. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę, błogosław. Boże dla mamy Elfrydy i potrzebne łaski dla rodziny.

2

Do Mił. Bożego za + brata Krzysztofa Fabiś w 2 rocznicę śmierci.

   800

1

Do Mił. Bożego za ++ rodziców Władysławę i Jakuba Kupś, wnuczkę Anię, córki: Stefanię, Władysławę        i Marię, zięciów: Huberta i Franciszka oraz Benedyktynę Krzesaj.

2

Do Mił. Bożego za ++ żonę Teresę, jej rodziców Wandę i Wilhelma oraz brata Romana.

3

Do Mił. Bożego za + męża, ojca i dziadka i pradziadka Pawła Kurda, jego rodziców, braci: Rafała i Krystiana, teściów Emila i Annę Kowol, szwagrów Alfreda i Romana.

  1300

W intencji nowożeńców: Wojciech Liszka – Angelika Papis

  1800

Do Opatrz. Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o opiekę Matki Najśw., błogosław. Boże dla Ireny Napieracz z okazji 65 rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla męża i syna z rodziną.

Niedziela –26.05.

VI Niedziela Wielkanocna

 700

/Szpital/ O życie wieczne dla + mamy Eryki Burek i Heleny Drzymała z okazji Dnia Matki.

 700

Do Mił. Bożego za + Janinę Daczkowską w 4 rocz. śmierci, rodziców Mariannę i Franciszka, Barbarę Choinicką, Andrzeja Daczkowskiego oraz Krystynę i Józefa Ostrowskich.

  830

O radość życia wiecznego dla + męża Józefa Kubica w 21 rocz. śmierci oraz ++ krewnych z rodziny Kubica, Pietroszek i Szczygieł.

 1000

1

Do Opatrz. Bożej w int. Weroniki Zawadzkiej z okazji 18 rocz. urodzin jako podziękowanie za dar życia         i otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Najśw., błogosław. Boże i dary Ducha św. oraz potrzebne łaski dla rodziców, dziadków i rodziców chrzestnych z rodzinami.

 

2

Do Opatrz. Bożej w intencji dzieci po wczesnej i I Komunii św. w 1 rocznicę przyjęcia Sakramentu.

 1130

1

W intencji Parafian.

2

Do Opatrz. Bożej przez wstaw. śś. Cyryla i Metodego jako podziękowanie za otrzymane łaski i wspólnie przeżyte lata z prośbą o błogosław. Boże, zdrowie i opiekę Matki Najśw. dla małż. Zofii i Stanisława Jaśków      z ok. 50 rocz. śl. i córki Katarzyny z ok. 50 rocz. urodz. oraz potrzebne łaski dla syna i córki z rodzinami./TD/

1630

O Boże błogosław. i opiekę Aniołów Stróżów dla rocznych dzieci: Danuta Kuć i jej brata Dawida z okazji     8 rocz. urodz. oraz dla dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu Św.

1930

Do Mił. Bożego za + mamę Łucję Odrobina w 1 rocz. śmierci oraz mamę Jolantę Osada w 12 rocz. śmierci.