<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21. 04 – 28. 04. 2019

Jezus zmartwychwstał! Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa. Przez chrzest należymy do Niego, a więc nosimy w sobie Jego życie, całą Jego historię, Jego drogę. Niech każdy z nas stanie się świadkiem zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego.

 

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Uroczyste nieszpory kończące obchody Triduum Paschalnego dzisiaj o 16:00. Serdecznie zapraszamy na Wieczór uwielbienia – dzisiaj o godz. 17:30 w naszym kościele.

 2. W II święto nie ma nieszporów i Mszy o 19:30. Nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy św.

 3. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia w tygodniu po Mszy porannej, w związku z tym różaniec będzie odmawiany przed Mszą św.

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17:00 w naszym kościele.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. W tym tygodniu nie ma czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz Mszy św. szkolnej w piątek.

 7. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18:30 w salkach.

 8. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym, oraz błogosławieństwo dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00.

 9. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia. W tym dniu odbędzie się liczenie wiernych.

 10. Tradycyjna pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się  1.Maja.  Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii.

 11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pięknie przeżyć Triduum Paschalne (służba liturgiczna, szafarze, organista, schola, lektorzy, kościelny, sprzątanie, księża, parafianom za obecność). Bóg zapłać też siostrze Kryspinie i tym, którzy jej pomagali w dekoracji naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary na Boży Grób i świąteczny wystrój kościoła zebrane w Niedzielę Palmową przed kościołem. Bóg zapłać za życzenia, które dotarły do nas przeróżnymi drogami i za wędliny, kołocze i inne dobrodziejstwa i za waszą życzliwość wobec nas, księży.

 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Kolekta w przyszłą niedzielę na Caritas Archidiecezji.                                                               

 

„Dlaczego szukacie  żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tu – Zmartwychwstał !”

Ewangelia św. Łukasza