<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7. 04 – 14. 04. 2019

Na świecie ciągle zbyt wielu jest tych, którzy potępiają, a także zbyt wielu obojętnych i pobłażliwych. I wciąż za mało jest ludzi prawdziwie miłosiernych. Jeśli zajmujesz się sądzeniem innych, to znaczy, że zapominasz o tym, iż sam jesteś grzesznikiem. Zapomniałeś, że Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzeszni. Szkoda czasu i energii na porównywanie się z innymi, na sądzenie ich. A przede wszystkim szkoda nie skorzystać z łaski przebaczenia, którą Bóg każdego dnia chce nas obdarzać.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (drugi witraż do kaplicy przedpogrzebowej).

 

 

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45; Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek o 18.45 –  początek w kościele MB Częstochowskiej.

 2. Nauczycieli zapraszamy na Dzień Skupienia w poniedziałek o 18.00  – Msza św. i spotkanie w salkach.

 3. Rekolekcje dla uczniów MSP nr 2 od poniedziałku do środy, dla młodzieży naszego liceum od środy do piątku w naszym kościele.

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17.00 w naszym kościele.

 5. Zespół charytatywny zapraszamy na Mszę św. we wtorek o 18.00 i spotkanie w salkach.

 6. III Zakon św. Franciszka zapraszamy na spotkanie w środę o 16.30 w salkach.

 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 8. Krąg Biblijny zapraszamy w środę o 19.00.

 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek (ze względu na rekolekcje szkolne) od 15.00 do 18.00.

 10. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 11.06. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek na Mszę św. o 18.00 i spotkanie w kościele.

 11. Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszamy na Mszę św. w czwartek o 18.00.

 12. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity wyjątkowo w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej.

 13. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie „Bractwa św. Józefa” w czwartek o 19.00 w salkach.

 14. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci klas IV.

 15. Chorych, których będziemy polecali Panu Bogu w tym miesiącu, można zapisywać do parafialnej księgi w zakrystii.

 16. Koncert Wielkopostny w przyszłą niedzielę o 17.30. Wystąpi chór Slavica Musa.

 17. Niedziela Palmowa 14 kwietniapoświęcenie palm w czasie każdej Mszy (uroczyste poświęcenie palm  o 11.30; zbieramy się przy krzyżu misyjnym). Ogłaszamy konkurs dla dzieci na największą palmę, z którą należy przyjść w przyszłą niedzielę na Mszę o godz.10.00.

 18. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. W zakrystii do nabycia Paschaliki. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

„Zbawić duszę grzesznika to tak jak uratować usychające drzewo.”

św. Ojciec Pio