<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31. 03 – 7. 04. 2019

Miłosierny ojciec nie rozlicza marnotrawnego syna z jego przeszłości, lecz przywraca mu godność, daje sandały, szaty, pierścień oraz obficie zastawiony stół zamiast strąków wykradanych świniom. To jest prawdziwa radość ojca: na nowo zasiąść do stołu wraz ze swym ocalonym synem. A starszy brat? Porządny, może wręcz nieskazitelny, nie potrafi uczestniczyć w radości ojca. Dlaczego? Może nie odkrył, że służba ojcu jest radością, może nie wpadł na to, że codzienne zasiadanie z ojcem do stołu to niewiarygodne wręcz wyróżnienie, a może po prostu zabrakło mu wdzięczności… Czy potrafię ucieszyć się z czyjegoś powrotu? Czy potrafię się ucieszyć z tego, co mam, ze stołu rodzinnego i tego, który codziennie zastawia dla mnie Ojciec?

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

 

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45; Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00, dla dorosłych o 18.30. Zalecki można składać w zakrystii.

 2. Koncert charytatywny dla Kajetana i Martyny Kowalików dzisiaj o 17.30. Wystąpią Sabina Mańkowska – sopran oraz orkiestra Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. Zapraszamy.

 3. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17.00 w naszym kościele.

 4. Rekolekcje dla uczniów MSP nr 1 od środy do piątku w naszym kościele.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii świętej.

 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Barbary w czwartek po Mszy porannej i przed wieczorną.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek od 15.00 do 18.00 (ze względu na rekolekcje szkolne).

 9. Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek (z 4 na 5 kwietnia). Zapisy na kartce z tyłu kościoła.

 10. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej i I Komunii św.

 11. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 11.06. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00.  Po Mszy Droga Krzyżowa, a po niej spotkanie w kościele.

 12. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną (przedświąteczne odwiedziny) w sobotę od 8.30. Zapisy przyjmujemy do czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii.

 13. Chorych, którzy pragną odwiedzin księdza w kwietniu, można zapisywać do parafialnej księgi w zakrystii.

 14. Serdecznie zapraszamy małżonków, którzy potrzebują wsparcia oraz osoby, które chcą pomóc znajomym małżonkom na Niedzielę ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw SYCHAR, która odbędzie się w naszej parafii 7  kwietnia br.  Każdy będzie mógł uzyskać informacje na temat Wspólnoty, jej funkcjonowania oraz form pomocy jakiej ona udziela. Pamiętajcie: Każde trudne małżeństwo jest do uratowania, bowiem dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Szczegóły na plakacie.

 15. Elektrośmieci można składać w garażu przy probostwie w dniach 1 i 2 kwietnia.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. W zakrystii do nabycia Paschaliki. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.                                                           

„Pogodna wesołość jest nagrodą uczciwego życia.”

Ernest Renan