<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. 03 – 31. 03. 2019

Nie mów: „Jestem w porządku”, „Są gorsi ode mnie”. Nie trać energii na porównywanie się z innymi. A jeśli wreszcie dochodzisz do wniosku, że nie potrafisz kochać, że wciąż kochasz za mało, że twoje życie nie przynosi owoców miłości, to zwróć się do Chrystusa-Ogrodnika i pozwól, by On się o ciebie zatroszczył. Uwierz, że jeśli „pokornie przyznasz się do przewinień”, zostaniesz od nich przez Chrystusa uwolniony. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

 

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45; Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00 a dla dorosłych o 18.30. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

 2. Kiermasz świąteczny  organizowany przez Dzieci Maryi dzisiaj przed kościołem. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje Dzieci Maryi.

 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętujemy w poniedziałek 25.03. Jest to Dzień Świętości Życia. W trakcie nabożeństwa o 17.30 można będzie przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ( dziesiątka różańca w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone aborcją).

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17.00 w naszym kościele.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie „Bractwa św. Józefa” w czwartek o 19.00 w salkach.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.

 9. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 10. Zapraszamy mężczyzn na Nocną Drogę Krzyżową szlakiem górskim. Odbędzie się ona w piątek 29 marca. Trasa jest trudna i wiedzie z Ustronia na Czantorię (ok. 11km). Szczegóły i zapisy w zakrystii.

 11. Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu  z 4 na 5 kwietnia. Zapisy na kartce z tyłu kościoła.

 12. Elektrośmieci można składać w garażu przy probostwie w dniach 1 i 2 kwietnia.

 13. Koncert charytatywny dla dzieci naszej parafii (Kajetan i Martyna Kowalik) w przyszłą niedzielę o 17.30. Wystąpią Sabina Mańkowska – sopran oraz orkiestra Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. Serdecznie zapraszamy.

 14. Zmiana czasu z soboty na niedzielę (z 30 na 31 marca) – śpimy godzinę krócej.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w środę na dzieła prowadzone przez naszego rekolekcjonistę. W przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.                 

„Zbyt często czyste sumienie jest tylko rezultatem marnej pamięci.”

św. Ambroży