<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17. 03 – 24. 03. 2019

Bóg zawiera przymierze z Abrahamem i w ten sposób związuje się obietnicą wierności. Na górze Tabor Bóg objawia swoją chwałę, do uczestnictwa w której zaprasza także nas. Jako uczniowie Chrystusa jesteśmy podobni do Abrahama, jesteśmy ludźmi obietnicy. Trzeba tylko, abyśmy jak Abraham wyruszyli w drogę. Jeśli zaufamy Bogu i podążymy drogą, na którą On nas zaprasza, doświadczymy przemiany. Idąc nią, upodabniamy się do Tego, w kogo się wpatrujemy. Wpatrujmy się w Jezusa, Jego słuchajmy, a będziemy tacy jak On; bo Bóg jest Bogiem wiernym.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45; Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00 a dla dorosłych o 18.30. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

 2. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat  zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17.00 w naszym kościele.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MB.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 5. Apostolstwo Dobrej Śmierci  zaprasza na Mszę św. we wtorek o 18.00, a po niej spotkanie w salkach.

 6. Uroczystość św. Józefa przypada we wtorek. Zapraszamy mężczyzn na Mszę św. w ich intencji o 18.00.

 7. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas VI.

 8. Parafialna Rada Duszpasterska ma spotkanie w piątek o 19.00 na probostwie.

 9. Za tydzień rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, na stronie internetowej oraz w dzisiejszym Informatorze Parafialnym.

 10. Kiermasz świąteczny organizowany jest przez Dzieci Maryi w przyszłą niedzielę do południa. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje Dzieci Maryi.

 11. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w poniedziałek 25.03.  Jest to Dzień Świętości Życia. W trakcie nabożeństwa o 17.30 można będzie przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ( Dziesiątka różańca w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone aborcją).

 12. Zapraszamy mężczyzn na Nocną Drogę Krzyżową szlakiem górskim. Odbędzie się ona w piątek 29 marca. Trasa jest trudna i wiedzie z Ustronia na Czantorię (ok. 11km). Jest także propozycja wyjazdu dla kobiet do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki. Żeńska wyprawa licząca około 5 km odbędzie się w sobotę 23 marca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.                                                                      

 

„Nie można być wielkim człowiekiem tanim kosztem.”

Plutarch