<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.02 – 24.02. 2019

Historia Kościoła nieraz pokazuje, jak Bóg wyprowadza swój lud z największych nawet ciemności. Druga połowa IX wieku to czas rozpadu państwa karolińskiego, poważnego kryzysu papiestwa oraz postępującego wzajemnego oddalania się Rzymu i Bizancjum. A jednocześnie to okres postępowania dzieła ewangelizacji w kolejnych krajach. Bóg powołuje dwóch braci z Tesalonik, Konstantego (który później przyjął imię Cyryl) i Metodego, aby oddali swoje życie dla głoszenia Ewangelii narodom słowiańskim. Cyryl i Metody są świadkami tego, że nie ma czasów tak trudnych, by nie było możliwe głoszenie Ewangelii. Możemy wzywać dziś ich wstawiennictwa szczególnie w dziele ewangelizacji, a także w wysiłkach podejmowanych na rzecz pojednania między Wschodem i Zachodem.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 1. Nieszpory odpustowe dzisiaj o 16.00 – serdecznie zapraszamy.

 2. Dziś alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego  rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich i rekolekcjonistę modlitwie.

 3. Msza za zmarłych parafian, siostry zakonne i księży posługujących w naszej parafii w poniedziałek o 7.00 – serdecznie zapraszamy.

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17.00 w naszym kościele.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 2. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza  na Mszę św. o godz. 18.00 w czwartek, a po niej spotkanie w salkach.

 3. Mszy szkolnej z racji ferii nie ma.

 4. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 5. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00. Wtedy błogosławimy też dzieci.

 6. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan, zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Szczegóły w kancelarii.

 7. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.

 

 

„Kto sadzi dobroć, zbiera miłość.”

 

św.  Bazyli Wielki