<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.02 – 10.02. 2019

Żyjemy w świecie, który jest owładnięty manią doraźnej skuteczności, i taką mentalność wnosimy również do Kościoła i do naszego przeżywania wiary. Bywa, że w różnych sytuacjach wycofujemy się z dania świadectwa wierze, motywując to tym, że to i tak nic by nie dało. Tymczasem chrześcijańskie świadectwo ma uobecniać Chrystusa, niezależnie od tego, czy zostanie On natychmiast przyjęty, czy nie. Bóg przygotowywał proroka Jeremiasza na przeciwności, a Jezus przyszedł do Nazaretu świadom tego, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Niech niedzielne spotkanie z Chrystusem w Eucharystii uwalnia nas od lęku przed przyznawaniem się do Niego, zwłaszcza wobec przeciwności.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (konfesjonały).

 

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00 – serdecznie zapraszamy.

 2. Seniorów zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. O godz.8.00, a po niej na spotkanie w salkach.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Barbary, patronki naszego miasta i górników, w poniedziałek po Mszy porannej i wieczornej.

 4. Błogosławieństwo św. Błażeja, które chroni od chorób gardła, w poniedziałek po Mszach św.

 5. Rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św. zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. O 18.00 i na spotkanie w kościele.

 6. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty we wtorek podczas każdej Mszy św.

 7. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek o godz. 17.00 w naszym kościele.

 8. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o nowe powołania po Mszy porannej i przed Mszą wieczorną.

 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00.  Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w czwartek o 18.00 i spotkanie w kościele.

 12. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów klas IV.

 13. Światowy Dzień Chorego obchodzimy 11.02; już dziś serdecznie zapraszamy chorych i starszych parafian na Mszę św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz.10.00 i spotkanie w salkach. Gdyby ktoś potrzebował transportu, proszę to zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.

 14. Odpust parafialny obchodzić będziemy 17 lutego.

 15. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Szczegóły w kancelarii.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.  

„Naśladuj Chrystusa – kochaj i służ.”

 

 

św.  Maksymilian Maria Kolbe