<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13. 01. – 20. 01. 2019

Choć zdajemy sobie sprawę, że chrzest Jezusa był zupełnie inny niż nasz, dzisiejsze święto jest okazją, byśmy powrócili także do tajemnicy naszego chrztu, do chwili, gdy również do nas Bóg powiedział: Jesteś moim synem umiłowanym, jesteś moją córką umiłowaną. Zanurzeni w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, zostaliśmy prawdziwie obdarowani życiem Bożym. Czy ono wciąż się w nas rozwija? Czy dialog Boga ze mną jest kontynuowany?

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

 

 

 1. Kolędowanie „Dzieciąteczku dzieci” w wykonaniu uczniów naszych szkół i przedszkoli dzisiaj o godz. 14.00 w naszym kościele. Nieszporów dzisiaj nie ma.

 2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 3. Cześć naszym świętym patronom oddajemy w poniedziałek. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Cyryla i Metodego po Mszy porannej i wieczornej.

 4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 do 25 stycznia.

 5. Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek z racji kolędy nie będzie.

 6. Apostolstwo Dobrej Śmierci w czwartek zaprasza na Adorację przy Żłóbku o godz. 17.15; po Adoracji Msza a następnie  spotkanie opłatkowe w salkach. ADŚ organizuje też wyjazd na Adorację przy Żłóbku w Panewnikach 19 stycznia, wyjazd o 8.15, zapisy w zakrystii.

 7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30.  Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas V.

 9. Jasełka w wykonaniu uczniów MSP1 w przyszłą niedzielę o 17.30 w naszym kościele.

 10. „Bal Charytatywny” odbędzie się w naszej parafii 26.01.2019 r., zapisy i zaproszenia w kancelarii. Gdyby ktoś chciał upiec ciasto, prosimy zgłosić się w zakrystii lub kancelarii.

 11. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Szczegóły w kancelarii.

 12. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Istnieje możliwość wyjazdu na „Panamę na Śląsku”. Wyjazd 26 stycznia. Bilety można zamawiać w zakrystii, koszt 40 zł.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na budowę kościoła O. Pio w Tychach.

 

 

„W dobrze odmówionej modlitwie, troski rozpuszczają się jak śnieg w słońcu.”

 

 

św. Jan Maria Vianney