<>

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30. 12. 2018 – 6. 01. 2019

Kościół przypomina nam dzisiaj Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. W dobie powszechnego kryzysu życia rodzinnego potrzebujemy nie tylko wzorca, ale przede wszystkim wstawiennictwa i uzdrowienia. Dlatego modlimy się przez orędownictwo św. Józefa o odpowiedzialnych mężów i ojców, którzy potrafią powściągać własne ambicje i egoizm, aby służyć rodzinie. Prosimy Maryję o wstawiennictwo za kobietami, aby nie lękały się macierzyństwa. A Jezusa prosimy, aby uzdrawiał relacje między żonami i mężami oraz rodzicami i dziećmi.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nowe konfesjonały.

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00 – serdecznie zapraszamy.

 2. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z prośbą o błogosławieństwo na Nowy Rok w poniedziałek o 17.30. Po nabożeństwie o godz. 18.00 Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 3. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia (wtorek) Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Nie ma nieszporów, tradycyjnie zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu Sabiny Mańkowskiej – sopran, przy akompaniamencie naszego organisty Łukasza Wielgosza o godz. 17.30.

 4. Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek z racji kolędy nie będzie. Natomiast zapraszamy na kolejne nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z 3 na 4 stycznia. Zapisać można się na kartce, która jest z tyłu kościoła na stoliku.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 6. Msza szkolna w piątek o 16.30, od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej i I komunii św.

 7. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 5 stycznia do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.

 8. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w sobotę 5 stycznia o 7.00, a potem na spotkanie w salkach.

 9. Amanti Del Canto (absolwenci Scholi Cantorum) zaśpiewają dla nas w przyszłą niedzielę w czasie Mszy o 11.30. Przy okazji, wszystkich miłośników śpiewu, zapraszamy na próby chóru, które odbywają się w każdy wtorek o godz.18.00 w knurowskim liceum.

 10. „Bal Charytatywny” odbędzie się w naszej parafii 26.01.2019 roku, zapisy i zaproszenia w kancelarii.

 11. Mamy jeszcze wolne intencje Mszy na styczeń – zapraszamy do kancelarii.

 12. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Szczegóły w kancelarii.

 13. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Istnieje możliwość wyjazdu na „Panamę na Śląsku”. Wyjazd 26 stycznia. Bilety można zamawiać w zakrystii. Koszt 40 zł.

 14. Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Szczegóły i zapisy w kancelarii.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta 1 stycznia na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a w przyszłą niedzielę na potrzeby misji.  

 

 

 

„Radość tryska z czystości serca.”

 

św. Franciszek z Asyżu