Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2016 – 28.02.2016

II Niedziela Wielkiego Postu


Bóg zawiera przymierze z Abrahamem i w ten sposób związuje się obietnicą wierności. Na górze Tabor Bóg objawia swoją chwałę, do uczestnictwa w której zaprasza także nas. Jako uczniowie Chrystusa jesteśmy podobni do Abrahama – jesteśmy ludźmi obietnicy. Trzeba tylko, abyśmy jak Abraham wyruszyli w drogę. Jeśli zaufamy Bogu i podążymy drogą, na którą On nas zaprasza –doświadczymy przemiany. Idąc nią, upodabniamy się do Tego, w kogo się wpatrujemy. Wpatrujmy się w Jezusa, Jego słuchajmy, a będziemy tacy jak On – bo Bóg jest Bogiem wiernym.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


  1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 15.45. Serdecznie zapraszamy.
  2. Kandydaci do diakonatu rozpoczynają dzisiaj rekolekcje przed święceniami. Polecamy ich oraz ks. rekolekcjonistę modlitwie wiernych.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy wieczornej o 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii
  4. W ostatni dzień naszych parafialnych rekolekcji został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który z racji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia będzie peregrynował po naszej parafii od Niedzieli Miłosierdzia (3.04). zapisywać można się w zakrystii.
  5. Z racji na ferie nie ma Mszy szkolnej i Drogi Krzyżowej dla dzieci.
  6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
  7. Msza św. w intencji Żołnierzy wyklętych w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  8. Wyjazd na Noc Pokuty i Czuwania do Turzy Śl. w poniedziałek, 29. 02. o 17,3o z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.
  9. Przychodnia „Unia Bracka” ul. Dworcowa 3 informuje, że rozpoczęła działalność poradnia pediatryczna.
  10. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Tylko szlachetne czyny są trwałe.”

Sofokles