OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9. 12. 2018 – 16. 12. 2018

W codziennym życiu zdarza się nam spotykać ludzi bardzo krytycznych i wymagających, którzy łatwo dostrzegają nasze wady i błędy, obnażając je ciętym językiem. Zazwyczaj nie darzymy ich sympatią, często wręcz ich ignorujemy. A przecież mają oni w sobie coś z Jana Chrzciciela, surowego proroka wzywającego do nawrócenia. Surowość, z jaką drugi człowiek widzi nasze wady i błędy, nie zawsze jest wynikiem jego stronniczości. Często może być reakcją na naszą zatwardziałość serca i wezwaniem do przemiany życia.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na witraże do kaplicy pogrzebowej.

 

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Roraty w naszym kościele będą od poniedziałku do czwartku o 18.00 a w piątek o 16.30.

 3. Zespół charytatywny zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00 w salkach.

 4. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

 5. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w środę o 16.30 w salkach.

 6. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w środę o 19.00 w salkach.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu włączyli się w nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

 8. „Bractwo św. Józefa” zaprasza mężczyzn na spotkanie w czwartek o 19.00 w salkach.

 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00.

 10. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Cyryla i Metodego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 11. Adoracja uwielbieniowa w przyszłą niedzielę o 17.30 w naszym kościele.

 12. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

 13. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 22.12. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 14. Wychodząc z kościoła można się zaopatrzyć w opłatki i świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.”

 15. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Szczegóły w kancelarii.

 1. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Ze względu na duży koszt wyjazdu, wielu młodych nie będzie mogło tam pojechać. Istnieje natomiast możliwość wyjazdu na „Panamę na Śląsku” czyli całonocne spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu, Wyjazd 26 stycznia. Nasz dekanat organizuje transport na ten wyjazd dla młodzieży i wszystkich chętnych. Bilety można zamawiać już przez Internet oraz w zakrystii. Koszt udziału 40 zł od osoby.

 2. Kolejny bezalkoholowy „Bal Charytatywny” odbędzie się w naszej parafii 26.01.2019 roku, zapisy w kancelarii.

 3. Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Szczegóły i zapisy w kancelarii.

 4. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

„Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swej nadziei w Bogu.”

 

Tomasz a  Kempis