OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.12. 2018 – 9.12. 2018

W kontekście napawających trwogą zapowiedzi końca świata pojawia się wezwanie, by nabrać ducha i podnieść głowę. Nie ma w tym cienia żartu czy ironii. Wezwanie to wpisuje się w przesłanie Dobrej Nowiny, która w słabości odnajduje moc, w ciemności światło, a w śmierci życie. Zawsze będzie nas dziwić, że właśnie w najtrudniejszych chwilach życia Bóg najpełniej objawia swą tajemnicę. Ale też to przedziwne działanie Boga pozwala nam spojrzeć z odwagą na wszelkie doświadczenia życiowe. Zawsze możemy zachować nadzieję, że to, co trudne, kryje w sobie obietnicę Bożego miłosierdzia.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na witraże do kaplicy pogrzebowej.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Adwentu. Można się zapisać do księgi trzeźwości, która jest na stoliku z tyłu kościoła. Nieszpory o godz. 16.00.

 2. Roraty w naszym kościele będą od poniedziałku do czwartku o 18.00 a w piątek o 16.30.

 3. Seniorów zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz.8.00 a po niej spotkanie w salkach.

 4. Nauczycieli i katechetów zapraszamy na Mszę w poniedziałek o 18.00 i spotkanie w salkach.

 5. „Barbórka” we wtorek. Msza o godz. 10.00. Zapraszamy górników, pracowników kopalni i ich rodziny.

 6. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci po wczesnej i I komunii św. w piątek o 16.00.

 8. Kolejna nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbędzie się z 6 na 7 grudnia. Zachęcamy do zaangażowanie się w tę nocną modlitwę, ofiarując ją w intencji oczyszczenia Kościoła.

 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00.

 10. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę. Dzieci Maryi mają swoje patronalne święto. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00.

 11. Plan odwiedzin duszpasterskich (kolęda) umieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej parafii oraz w dzisiejszej gazetce parafialnej.

 1. Wychodząc z kościoła można się zaopatrzyć w opłatki i świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.”

 2. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło.  Szczegóły w kancelarii.

 3. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Ze względu na duży koszt wyjazdu, wielu młodych nie będzie mogło tam pojechać. Istnieje natomiast możliwość wyjazdu na „Panamę na Śląsku” czyli całonocne spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu, Wyjazd 26 stycznia. Nasz dekanat organizuje transport na ten wyjazd dla młodzieży i wszystkich chętnych. Bilety można zamawiać już przez Internet oraz w zakrystii. Koszt udziału 40 zł od osoby.

 4. Kolejny bezalkoholowy „Bal Charytatywny” odbędzie się w naszej parafii 26.01.2019 roku.

 5. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

„Jedyny sposób, aby ludzie o nas dobrze mówili, to czynić dobrze.”

Wolter