OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.11. 2018 – 2.12. 2018

Głosimy dziś królestwo prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju; królestwo, w którym spełnią się na zawsze wszystkie dobre pragnienia naszych serc. Królestwo to, dla wielu stanowiące jedynie piękny, choć nierealny ideał, dla chrześcijanina jest konkretną rzeczywistością, której nadejścia oczekuje. Drogą do tego królestwa jest Jezus Chrystus. Ten, który własną krwią wybawił nas od grzechów, zaprasza nas do pójścia za sobą drogą wiary, abyśmy żyjąc, jak przystoi świętym, mogli w pokoju oczekiwać spełnienia naszych tęsknot.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na konserwację dachu i wymianę rynien na probostwie.

 

 

  1. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu i odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Nieszpory niedzielne dzisiaj o 16,00.

  2. Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat zaprasza na modlitwę we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

  3. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi.

  4. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa (od 8.30). Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii. Chorych odwiedzimy jeszcze też przed świętami w sobotę, 22.12.

  5. Plan odwiedzin duszpasterskich (kolęda) dla całej parafii umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

  6. „Barbórka” z udziałem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, w tym roku będzie transmitowana przez 1 program polskiego radia z naszego kościoła 2 XII o godz. 9.00. W związku z tym zmienia się układ Mszy św. W niedzielę 2 XII ( 9.00; 10.30; 12.00; 16.30 i 19.30). „Barbórka”  będzie też 4 XII.   

  7. Kolejna nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbędzie się w nocy z 6 na 7 grudnia. Chętnych do nocnego czuwania prosimy o zapisy na liście, która jest na stoliku z tyłu kościoła.

  1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. W dzisiejszej gazetce jest szczegółowy plan pielgrzymki.

  2. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Ze względu na duży koszt wyjazdu, wielu młodych nie będzie mogło tam pojechać. Istnieje natomiast możliwość wyjazdu na „Panamę na Śląsku” czyli całonocne spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu, Wyjazd 26 stycznia. Nasz dekanat organizuje transport na ten wyjazd dla młodzieży i wszystkich chętnych. Bilety można zamawiać już przez Internet oraz w zakrystii. Koszt udziału 40 zł od osoby.

  3. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Praktykujmy cierpliwość, nie ćwiczmy w niej innych.”

bł. Jakub Alberione