OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18. 11. 2018 – 25. 11. 2018

Wstrząśnięte moce niebieskie, wielki ucisk, zmartwychwstanie umarłych, sąd Boży, nagroda i kara wieczna – nie są to tematy, o których słucha się z przyjemnością. W Eucharystii staje pośród nas Jezus Chrystus, którego miłość, objawiona w ofierze krzyżowej okazała się większa, niż wszystkie nasze grzechy. Trwałe i pełne szczęście możemy odtąd znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Jemu, gdyż tylko On ma moc nas uwolnić od największego lęku człowieka – lęku przed wiecznym bezsensem, pustką i osamotnieniem śmierci.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na konserwację dachu i wymianę rynien na probostwie.

 

 

 

 

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 16.00. Wieczór uwielbienia zatytułowany „ Aby was ubóstwem swoim ubogacić…” dzisiaj o 17.30 w naszym kościele.

 2. Zespół charytatywny zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18,00 i na spotkanie w salkach.

 3. Rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św., zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w kościele.

 4. Msza w rocznicę śmierci ks. proboszcza Alojzego Koziełka we wtorek o 7.00.

 5. „Apostolstwo modlitwy za Kościół i świat” zaprasza na modlitwę we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

 6. Ministranci mają swoje święto w środę we wspomnienie św. Tarsycjusza, ich patrona. Zapraszamy ministrantów (którzy są czynni i emerytowani), ich rodziców i krewnych na Mszę św. o godz. 18.00.

 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.

 8. „Bractwo św. Józefa” zaprasza mężczyzn na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej w salkach.

 9. Msza w intencji pielgrzymów biorących udział w pielgrzymkach biegowo – rowerowych, odprawi przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra w piątek o 15.30. Będziemy też polecali Bogu mieszkańców Wzgórza i ul. Polnej, którzy przyczynili się do przeżywania tegorocznego „Bożego Ciała.”

 10. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas VII i VIII.

 11. Plan odwiedzin duszpasterskich (kolęda) umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej.

 12. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 13. „Barbórka” z udziałem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, w tym roku będzie transmitowana przez I program polskiego radia z naszego kościoła 2 grudnia o godz. 9.00. W związku z tym zmienia się układ Mszy św. W niedzielę 2 grudnia (7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.30 i 19.30). „Barbórka” będzie też 4 XII.   

 14. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudł.  Szczegóły w kancelarii.

 15. Gdyby ktoś mógł ofiarować choinkę na wystrój świąteczny kościoła –  prosimy o kontakt w kancelarii.

 16. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców powyżej 60 roku życia do udziału w zajęciach Dziennego Domu „Senior +” ul. 1 Maja 45.  Szczegóły w gablotce.

 17. „Wakacje z Bogiem” czyli pielgrzymka połączona z wypoczynkiem na Sardynii od 8-19. 09. 2019.  Szczegóły w kancelarii.

 18. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Modlitwa jest kluczem do raju.”

św. Józef Freinademetz