Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2016 – 21.02.2016

I Niedziela Wielkiego Postu


Pokusa stanowi okazję do podjęcia decyzji: kogo wybieram, komu zaufam, komu powierzę swoje życie. Kusi nas zły duch, roztacza przed nami iluzje szczęścia i radości; jednak decyzja, czy go usłuchamy, należy do nas. Dzisiejsze czytania to Dobra Nowina o tym, że jesteśmy na drodze zbawienia i że „wzywając imienia Pańskiego”, podejmując decyzję wiary, zaufania Bogu, możemy przezwyciężyć pokusy podsuwane nam przez Złego.


Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny wielkopostnej.


 1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 15.45. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na cały okres Wielkiego Postu. Można też dokonać wpisu do parafialnej księgi trzeźwości.
 3. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Zachęcamy do udziału w naukach i spotkaniach rekolekcyjnych. Na zakończenie rekolekcji w środę kolekta będzie przeznaczona na duszpasterstwo rekolekcyjne naszego rekolekcjonisty.
  Plan rekolekcji
  Nauki rekolekcyjne do posłuchania
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dorosłych na prośbę tych, którzy dłużej pracują w piątek po Mszy wieczornej o 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 5. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00 i spotkanie w salkach.
 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity wyjątkowo w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej.
 8. Z racji na ferie nie ma Mszy szkolnej i Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 10. Dnia 15.02.2016 r. o godzinie 19.00 w Bazylice pw. św. Antoniego w Rybniku, przy ulicy Mikołowskiej 4 odbędzie się wieczór modlitewny w ramach Rybnickiego Wieczoru Chwały.
 11. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. A przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

„Człowiek zawsze może wstąpić na lepszą drogę – póki żyje.”

Henryk Sienkiewicz