OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11. 11. 2018 – 18. 11. 2018

Trudno jest zrezygnować ze swoich praw i oddać coś, co uważamy za swoją własność, nawet gdy skłania nas ku temu sumienie. Słowo Boże głosi dziś pochwałę dwóch ubogich wdów, hojnie obdarowujących Boga i ludzi tym, co posiadały. Takiej postawy uczy nas również sam Jezus, który ofiarował samego siebie dla zgładzenia naszych grzechów. Obyśmy przyjmując Go w Eucharystii, nie rezygnowali z Jego aprobaty, pokoju, bliskości dla drobiazgów niewartych więcej niż garść mąki, kropla oliwy czy dwa drobne pieniążki.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nieszpory o godz. 16.00.
 2. Nabożeństwo do naszych św. patronów Cyryla i Metodego w środę po Mszy porannej i wieczornej.

 3. Z inicjatywy parafian zawiązała się grupa modlitewna osób, które pragną więcej modlić się za Kościół i za całą ludzkość. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w tą modlitwę, to zapraszamy we wtorek o 17.oo.

 4. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w środę 14 XI o godz. 16.30 w salkach.

 5. Apostolstwo Dobrej Śmierci obchodzi 20 – leci istnienia w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec do  siedmiu boleści MB o godz. 17.30 w kościele, na Mszę św. o 18.00, a po niej na spotkanie w salkach.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas V i VI.

 9. Dzień Muzyki Liturgicznej w naszej archidiecezji obchodzimy w przyszłą niedzielę.

 10. Plan odwiedzin duszpasterskich (kolęda) do świąt, umieszczony jest w gablotce, gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

 11. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, mogą do zakrystii przynieść podpisane książeczki z obrazkami. Prosimy też umieścić nr kontaktowy, bo w nagrodę te dzieci, które uczestniczyły w dwudziestu nabożeństwach, pojadą do MB z Lourdes.

 12. Akcja liście – chętnych do pomocy przy grabieniu liści zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.

 13. „Barbórka” z udziałem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, w tym roku będzie transmitowana przez 1 program Polskiego Radia z naszego kościoła 2 XII o godz. 9.00. W związku z tym zmienia się układ Mszy św. W niedzielę 2 XII (7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.30 i 19.30). „Barbórka” będzie też odprawiana tradycyjnie 4 XII o godz. 10.00 w naszym kościele.

 14. 12 listopada o godz. 19.00 w kaplicy św. Józefa w parafii MB Częstochowskiej odbędzie się spotkanie seniorów i przyjaciół harcerskich działających przed laty na terenie naszego miasta i powiatu.

 15. Wieczór uwielbienia pod hasłem „… aby was ubóstwem swoim ubogacić…” w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.3o.

 16. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan, zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Szczegóły w kancelarii.

 17. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Polaków nie zdobywa się groźbą, ale sercem.”

kard. Stefan Wyszyński