OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. 10. 2018 – 4. 11. 2018

Nie wiemy, jak długo niewidomy żebrak Bartymeusz siedział przy drodze, prosząc o jałmużnę. W pewnym sensie siedział tam całe życie i czekał na tego jedynego Przechodnia, gdyż dopiero spotkanie z Jezusem odmieniło jego los. Dopiero Ten, który przywrócił mu wzrok i obdarował go światłem, nadał jego życiu nowy wymiar. Chrystus nieustannie przechodzi także przez nasze życie, nieustannie prosi nas o wiarę.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.45. W tygodniu różaniec o godz. 17.15

 2. „Bal Wszystkich Św.” dla dzieci rozpoczynamy w środę 31 października nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15. Dzieci na różaniec niech przyjdą już w przebraniu. Można się jeszcze dzisiaj zapisać.

 3. Świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczniemy Mszą św. w środę o 18.oo. Po Mszy nabożeństwo ze świętymi z procesją wokół kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.

 4. W czwartek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie ma adoracji w ciągu dnia, ale jest nocna adoracja, która rozpocznie się po Mszy wieczornej i potrwa do piątku do godz. 7.00.

 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych (czwartek) nabożeństwo z procesją na cmentarz parafialny przy ul. 1 Maja odbędzie się w kościele MB Częstochowskiej o godz. 14.00. W naszym kościele w tym dniu nabożeństwa i procesji nie ma. Nie ma też Mszy o 16.30 ponieważ w kaplicy na cmentarzu przy ul. Rakoniewskiego będzie nabożeństwo za zmarłych o godz. 15.00, potem procesja i Msza św.

 6. W Dniu Zadusznym (piątek) w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Rakoniewskiego Msza św. o godz. 10.00; w naszym kościele o godz. 16.00 nabożeństwo za zmarłych i procesja na stary cmentarz przy ul. Spacerowej, żeby uczcić, uszanować i nie zapomnieć o naszych przodkach i miejscu gdzie stał nasz pierwszy kościół parafialny. Mszy szkolnej w piątek (Dzień Zaduszny) nie ma.

 7. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Za zmarłych zalecanych odprawimy Msze św. w Dzień Zaduszny a od 3 do 8 listopada o godz. 17.15 (w niedzielę o 15.45) będzie różaniec.

 8. Odpust za dusze w czyśćcu można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca św., spowiedź i przyjęcie komunii św.. zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; oraz w dniach od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą.

 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i komunii św.

 10. Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 11. Róże Różańcowe zapraszamy na Mszę w sobotę o 7.00 i spotkanie w salkach.

 12. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.

 13. Parafialna pielgrzymka do parafii św. Filomeny w Gniechowicach (koło Wrocławia) 11XI. Szczegóły i zapisy w kancelarii.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na renowację katowickiej katedry.

 

 

„ Idźmy do Boga nie drogą, lecz miłością.”